بی تدبیری سازمان تامین اجتماعی و بلاتکلیفی 12 هزار پذیرفته شده آزمون استخدامی / جذب شرکتی از آزمون پیمانی؟!\
  • اختصاصی استنادنیوز؛

بی تدبیری سازمان تامین اجتماعی و بلاتکلیفی 12 هزار پذیرفته شده آزمون استخدامی / جذب شرکتی از آزمون پیمانی؟!

  • کد خبر: 2111101092
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1400

سازمان تامین اجتماعی در اقدامی عجیب قصد دارد پذیرفته شدگان آزمون کتبی استخدامی را پس از انجام مصاحبه به صورت شرکتی جذب نماید، موضوعی که اعتراض شدید 12 هزار پذیرفته شده این آزمون را به همراه داشته است.

به گزارش استناد نیوز، آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در تاریخ 21 شهریور 99  توسط سازمان سنجش برای جذب 4 هزار نیروی کار به صورت پیمانی برگزار و پس از مدتی پذیرفته شدگان 3 برابر ظرفیت این آزمون با کارنامه های سبز معرفی شدند.

پس از گذشت مدتی نسبتا طولانی کارنامه سبزهای آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی برای تحویل و تایید مدارک به اداره کل استان ها فراخوانده شدند تا مراحل بررسی و سپس دعوت به مصاحبه طی شود، اما درحالی که 12 هزار نفر از جوانان تحصیل کرده و آینده سازان کشور امیدوارانه مشغول آماده سازی خود برای این مصاحبه بودند، از اواخر اسفندماه سال گذشته اخباری مبنی بر لحاظ شدن شرط حدنصاب 50 درصدی در آزمون کتبی مندرج در دفترچه آزمون به گوش رسید، درصورتی که اگر قرار به لحاظ شدن این بند بود از ابتدا نباید کارنامه آن 12 هزار نفر سبز و به عنوان پذیرفته شدگان آزمون دعوت به تحویل مدارک می شدند.

اکنون نیز در اقدامی قابل تامل سازمان تامین اجتماعی قصد دارد با اخذ تعهدی از پذیرفته شدگان مبنی بر رضایت آنها در جذب به صورت شرکتی به نوعی از نیاز جوانان به کار سو استفاده نموده و افرادی را که 8 ماه با امید جذب به صورت پیمانی شب را روز می کردند به صورت شرکتی با حداقل حقوق و بدون هرگونه امنیت و مزایای شغلی بکار بگیرند!

 نکته جالب اینکه طی بررسی های انجام شده، در این آزمون که از سختی بالایی برخوردار و در شرایط سخت کرونایی نیز برگزار شده بود، بیش از 86 هزار نفر شرکت کردند که تنها حدود 200 نفر در کل کشور موفق به کسب حدنصاب عنوان شده در هر دو بخش سوالات عمومی و تخصصی شده اند!

 لازم است دستگاه های مربوطه، سازمان بازرسی و نمایندگان مجلس بخصوص کمیسیون اجتماعی به این موضوع ورود نمایند تا لحاظ شروط دست نیافتنی در آزمون های استخدامی بابی برای دور زدن قانون جذب نیرو باز نکند، این که از بین 86 هزار نفر تنها 200 نفر حدنصاب و شروط کذایی را کسب نمایند خود گویای موضوع عنوان شده است.

در این آزمون از هر متقاضی 75 هزار تومان برای ثبت نام اخذ شد که با احتساب تعداد شرکت کنندگان مبلغی حدود 6.5 میلیارد تومان از این طریق جمع آوری شد حال با این تصمیم سازمان تامین اجتماعی، گویی این مبلغ هنگفت و هزینه های متعدد دیگری که برای برگزاری آزمون صورت گرفته، دور ریخته شده است، از آن مهمتر اعتمادی است که به دلیل این بی تدبیری ها در میان جوانان از بین خواهد رفت.

تعهد جذب شرکتی پذیرفته شدگان آزمون پیمانیtelegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار