\

اخبار فرهنگی هنری آخرین خبر از بازیگران و حواشی

سینما حُر قائم شهر آغاز به کار کرد

سینما حُر قائم شهر با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز به کار نمود .

تبعیض در واگذاری مسکن خبرنگاران نداریم/ هیچ صاحب حقی نباید از قلم مسکن خبرنگاران بیفتد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جلسه مشترک با معاون وزارت راه و شهرسازی درخصوص مسکن برای خبرنگاران، تاکید کرد: هیچ تبعیضی در زمینه واگذاری مسکن به خبرنگاران قائل نیستیم.

بهره گیری از حوزه علمیه با نگاه نظریه پردازی نظام/ بخش فرهنگ باید تقویت شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام برنامه‌هایش در سه بخش کوتاه مدت در ۶ ماه، میان مدت در دو سال و بلند مدت در طول ۴ سال، تاکید کرد: ریل گذاری‌ها در این حوزه باید تغییر کند و حتما از ظرفیت جریان‌های مومن انقلابی استفاده خواهیم کرد.

به ادامه ارائه خدمات وتسهیلات بیشتر به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تاکید کرد

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در جلسه هیات‌مدیره این صندوق بر تداوم ارائه خدمات و ارتقای کمی و کیفی آن تأکید کرد.

هیات نظارت بر مطبوعات با صدور پروانه انتشار ۱۵۰ رسانه موافقت کرد

اعضای هیأت نظارت بر مطبوعات در جلسه‌ای که به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با صدور پروانه انتشار برای ۱۵۰ رسانه و تغییر وضعیت ۱۳۰ رسانه موافقت کردند.

فعالیت های سینمایی و هنری با رعایت پروتکل بهداشتی آغاز شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت که از امروز یکشنبه همزمان با روز سینما، فعالیت‌های سینمایی ، تئاتر و هنری در استان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی آغاز شده است.

موزه

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث رهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از برگزاری روز جهانی موزه به صورت مجازی در سطح این استان خبر داد.

پیوستن دو شهر مازندران به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از انتخاب دو شهر مازندران به عنوان شهرهای برگزیده شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران خبر داد.

تجلیل وزیر آموزش و پرورش از دانش آموز مروج برتر کتابخوانی در کشور

وزیر آموزش و پرورش از پرنیا شعبانی، دانش‌آموز پایه هفتم قائم‌شهری که به روش قصه گویی به ترویج کتاب در بین نوجوانان می پردازد، به‌عنوان فعال حوزه کتاب و کتاب‌خوانی تقدیر کرد.

روستاهای قرآنی در قائمشهر شناسایی می شوند

طرح ملی "انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران" همزمان در شهرستان قائمشهر با شناسایی روستا های فعال شهرستان آغاز شد.

نان محلی

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سوادکوه از ثبت ملی 3 نان و یک شیرینی محلی در این شهرستان خبر داد.

دو برگ از قرآن موزه ملی ایران در لندن است؟

رییس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران با انتشار برگه‌ای قدیمی که آن را متعلق به قرآنی به خط کوفی می‌داند، در صفحه شخصی خود در توییتر مدعی به سرقت رفتن دو برگ از نسخه ۴۲۸۹ موزه ملی ایران شده است.

نصب تابلو شهید

شهرداری قائمشهر در چند سال اخیر علاوه بر کارنامه درخشان در حوزه عمرانی، در حوزه فرهنگی هم توانست عملکرد مناسبی از خود به نمایش بگذارد. برنامه های فرهنگی که با همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قائمشهر و شورای شهر به مرحله اجرا گذاشته می شود جای تقدیر دارد. فرهنگ شهادت و شهادت طلبی که این روزها نسل جوان نیاز اساسی به آن دارد. تابلوهایی با محتوای شهدا می تواند پیام شهیدان 8 سال جنگ تحمیلی را برای نسل جدید تداعی کند.

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه نوشیروانی و صنعت دریا

 

در راستای تعامل دو سویه ، ارتقای سطح علمی و فراهم آوری زمینه های تخصصی و آموزشی دانشگاه در حوزه های تخصصی بندری و دریایی ، تفاهم نامه همکاری فیمابین اداره کل بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد و دانشگاه نوشیروانی بابل به امضا رسید.

ثبت ملی ۳۳ میراث‌فرهنگی ناملموس از سه استان کشور

مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی گفت: ۳۳ میراث‌فرهنگی ناملموس از استان‌های خراسان جنوبی، مازندران و خراسان رضوی در فهرست آثار ملی کشور ثبت ملی شد.

معاون کتابخانه مازندران

معاون اداره کل کتابخانه های مازندران از تشریح فعالیت های فرهنگی این کتابخانه در دوران کرونایی خبر داد.

صفحه1 از20

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار