دستگیری شکارچی پلنگ دوساله در جنگل های ول آغوز چهاردانگه ساری\

دستگیری شکارچی پلنگ دوساله در جنگل های ول آغوز چهاردانگه ساری

  • کد خبر: 2198
  • چاپ
  • انتشار: 06 مرداد 1395 - 20:17

میلاد بهرامی ، مدیرکل روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندارن از دستگیری شکارچی یک قلاده توله پلنگ ماده و کشف و ضبط لاشه این گونه در حال انقراض در جنگل های چهاردانگه مازندران خبر داد.

میلاد بهرامی مدیرکل روابط عمومی  اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندارن در خصوص دستگیری شکارچی یک قلاده پلنگ در چنگل های کیاسر این استان ،اظهار داشت: ظهر امروز (چهارشنبه)محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست موفق به دستگیری شکارچی متخلفی شدند که اقدام به شکار یک قلاده  توله پلنگ  ماده کرده بود.

وی ادامه داد: علاوه بر دستگیری این متخلف، وسیله نقلیه وی ( یک دستگاه موتورسیکلت) و لاشه یک قلاده پلنگ تازه شکار شده را نیز کشف و ضبط کردند.

بهرامی این گونه گفت: متخلف پس از تکمیل پرونده تحویل مقامات قضایی شد.

بهرامی در خصوص جزئیات این دستگیری بیان داشت: نیروهاى یگان محیط زیست حین گشت زنى در مناطق جنگلى و آزاد حاشیه پارک به حضور یک موتورسیکلت بدون راکب مظنون شده که به دنبال تعقیب ردپای متخلفان به درون جنگل، پس از مدتى متوجه شکارچیانی شدند که لاشه حیوانى را به همراه خود بر روى زمین می کشیدند.

وی با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت محیط زیست زیر بوته اى در جهت حرکت شکارچیان مخفى شده بودند،گفت: متخلفان لحظاتى پیش از رسیدن به کمین محیط بانان متوجه حضور آنها شده و پس از رها کردن لاشه شکار به درون جنگل متوارى شدند.

مدیرکل روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندارن در پایان تصریح کرد:

تحقیقات و بازپرسى براى شناسایى همدست شکارچی مذکور که متوارى شده  در حال انجام است.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار