میزان افزایش دستمزد کارگران با توجه به شرایط اقتصادی کنونی کافی نیست\

میزان افزایش دستمزد کارگران با توجه به شرایط اقتصادی کنونی کافی نیست

  • کد خبر: 216532
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398

استنادنیوز؛ عابدین نقیبی گفت: میزان افزایش دستمزد کارگران با توجه به شرایط اقتصادی کنونی کافی نیست اما در بودجه کشور فرصت‌های خوبی پیش رو داریم که یکی از مهم‌ترین آنها کارآفرینی، اشتغال و سرمایه گذاری در عرصه‌های مختلف است.

این عضو خانه کارگر  اظهار کرد: سال گذشته حداقل دستمزد کارگران ۱۱ میلیون ریال بود که با اقدامات صورت گرفته و این میزان امسال به ۱۵ میلیون ریال افزایش یافته هر چند این میزان با توجه به افزایش نرخ تورم جوابگو نیست.

مهندس نقیبی با بیان اینکه این میزان افزایش با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب کنونی کافی نیست، گفت: در این شرایط هم دولت هم کارفرمایان حکم کارگران را افزایش دادند اما از سویی با توجه به گستردگی بخش دولتی طبقه کارگر نیز نیازمند امنیت شغلی است.

وی یادآور شد: در خصوص قوانین کار نباید سخت گرفت چرا که بسیاری از سرمایه گذاران با توجه به شرایط اقتصادی سرمایه خود را از کشور خارج کرده و باید بدنبال راه حل برای حمایت و نگهداری آنها باشیم.

این عضو سازمان نظام مهندسی مازندران گفت: در کشور ۲ دیدگاه در خصوص وضعیت اقتصادی وجود دارد که یکی ناشی از سوء مدیریت است و دیدگاه دیگر فشارها و تحریم‌های اقتصادی را مسبب این وضعیت می‌دانند.

وی ادامه داد: اقتصاد ما صادرات محور نیست که واحدهای تولیدی و کارفرمایان با کسب درآمد کافی دستمزد مناسب به کارگران بدهند بنابراین حداقل دستمزد را پرداخت می‌کنند.

مهندس نقیبی تاکید کرد: امسال با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری سال رونق تولید است و امید کشور به بازوان پرتوان کارگران است.

وی با بیان اینکه با تلاش مضاعف و امید به آینده مانند ۴۰ سال گذشته سربلند از هر زمانی از تحریم‌های ظالمانه خارج می‌شویم و هر جا که اعتماد به توان داخلی بوده موفق عمل کرده ایم، ادامه داد: در کشور مشکلاتی وجود دارد اما همین مشکلات و تحریم‌ها انگیزه‌ای برای رهایی از اقتصاد وابسته فراهم کرده و دشمن نیز با برآورد ضعف‌های ما از مسیری وارد شده که بیشترین ضربه را به نظام ما وارد کند.

مهندس نقیبی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر فروش نفت اشاره کرد و گفت: در بودجه کشور فرصت‌های خوبی پیش رو داریم که یکی از مهم‌ترین آنها کارآفرینی، اشتغال و سرمایه گذاری در عرصه‌های مختلف است.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار