استیضاح کنندگان بطحایی امضای خود را پس گرفتند\

استیضاح کنندگان بطحایی امضای خود را پس گرفتند

  • کد خبر: 213795
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 11 شهریور 1397

استنادنیوز؛استیضاح کنندگان وزیر آموزش و پرورش در حال حاضر در صحن علنی مجلس در حال امضای نامه ای برای منتفی شدن استیضاح بطحایی هستند

نمایندگان متقاضی استیضاح در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه- 11 شهریور-مجلس شورای اسلامی امضاهای خود را پس گرفتند و از هیئت رییسه خواستند استیضاح از دستور کار خارج شود.

امیرآبادی عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت که استیضاح کنندگان به دلیل قرار گرفتن در آستانه مهرماه و  بازگشایی مدارس از استیضاح منصرف شدند.

 
*فراکسیون ولایی استیضاح وزیر را در شرایط فعلی به صلاح نمی‌داند
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که استیضاح‌ وزیر آموزش و پرورش را در شرایط فعلی به صلاح نمی‌داند، گفت: این بدان معنا نیست که ما مخالف استیضاح آقای بطحایی هستیم، بلکه معتقدیم با توجه به آغاز مدارس اکنون زمان مناسبی برای استیضاح نیست.
سیدحسین نقوی حسینی  اظهار کرد: در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش در فراکسیون نمایندگان ولایی مطرح شد و جمع‌بندی بر این مبنا صورت گرفت که استیضاح آقای بطحایی در شرایط فعلی به صلاح نیست.
وی توضیح داد: اولویت استیضاح با وزرای اقتصادی است، چون اقتصاد مردم مهم است اگر شرایط اقتصادی بهبود پیدا کند شرایط آموزش و پرورش نیز بهبود پیدا خواهد کرد، بنابراین باید اولویت را استیضاح وزرای اقتصادی قرار داد تا شاهد رونق تولید و بهبود وضعیت اقتصادی باشیم.
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر در آستانه مهرماه و بازگشایی مدارس قرار داریم. یک میلیون معلم و ۱۴ میلیون دانش آموز قرار است سال تحصیلی را آغاز کنند به همین دلیل اکنون شرایط استیضاح مناسب نیست. البته شاید چند ماه بعد از آغاز سال تحصیلی طرح استیضاح در دستور کار قرار گیرد، لذا ما مخالف استیضاح نیستیم بلکه طرح آن را در این شرایط مناسب نمی‌دانیم. بر این اساس اعضای این فراکسیون امضاهای خود را پس گرفتند.


telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار