رشته معدن در هنرستان‌ها ایجاد می‌شود\

رشته معدن در هنرستان‌ها ایجاد می‌شود

  • کد خبر: 2111104169
  • چاپ
  • انتشار: 11 ارديبهشت 1403 - 16:45

مدیر آموزش و پرورش سوادکوه گفت رشته معدن برای اولین بار در سطح استان در سوادکوه به شکل استانی ایجاد می‌شود 

به گزارش استنادنیوز از سوادکوه، هم‌زمان با آغاز هفته معلم علی خلیل‌نژاد مدیر آموزش و پرورش شهرستان سوادکوه در گفت و گو با خبرنگاران این شهرستان با بیان اینکه باتوجه به آسیب‌های تربیتی رویکرد پیوست فرهنگی را در برنامه‌های مختلف آموزش و پرورش در نظر گرفته‌ایم، گفت: پیوست‌های فرهنگی پر محتوا رویکرد در بیشتر برنامه‌ها است ازجمله برگزاری یادواره شهدا.

وی درمورد پیگیری برای تخصیص بودجه جهت نوسازی و خرید تجهیزات، عنوان کرد: اگرچه در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ۲ و نیم میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود اما علاوه بر آن ۱ و نیم میلیارد تومان نیز پیگیری کردیم که برای دو مدرسه‌ای که در سیل سال ۹۸ آسیب دیده بودند تخصیص پیدا کرد.

خلیل‌نژاد از فعالیت اردوگاه " سی پِی" بعد از ۳۰ سال، خبر داد و خاطر نشان کرد: برای اولین بار بحث اردوگاه سی‌پی که یکی از املاک آموزش و پرورش که فضایی بلاتکلیف بود با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در چارت اردوگاه کشور دیده شد و اکنون اردوهای یک روزه دانش‌آموزی در آن برگزار می‌شود. 

وی با توضیح اینکه ۵۰ مدرسه سوادکوه با کمک خیرین مورد رسیدگی قرار گرفت، یادآور شد: سال گذشته مجمع خیرین " مدرسه یار" تشکیل شد.

مدیر آموزش و پروش سوادکوه از دایر شدن مدرسه روستای " شیرکلا" بعد از ۲۰ سال خبر داد و گفت: سال گذشته مدرسه ابتدایی چند پایه بعد ۲۰ سال دوباره دایر شد که از مطالبات خانواده‌های سه روستا بود و اکنون با ۱۰ دانش‌آموز و یک مدیرآموزگار فعال است‌.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و آموزشی آموزش و پرورش سوادکوه، عنوان کرد: تخصیص یک اتاق ورزش در مدرسه شهید دانشمند نوری بالازیراب، همایش ۸۰۰ نفری دختران حاج قاسم در محوطه مدرسه شهید مطهری پل‌سفید، یادواره شهدای معلم و دانش‌آموز، طرح لاله‌های روشن، جشن تکلیف، انس با قرآن، افتتاح دفتر خبرگزاری پانا، تشکیل انجمن ورزش، اعتکاف دانش‌آموزی، المپیاد دانش‌آموزی، برگزاری بازی‌های بومی و محلی، پویش نذر حسینی و....

خلیل‌نژاد با بیان اینکه امروز وظیفه و رسالت آموزش و پرورش سوق دادن به دانستن خدمات نظام در طول انقلاب است طرح راویان پیشرفت را اقدامی بدین منظور برشمرد و اظهار داشت: در این طرح دانش‌آموزان و معلمان پیشرفت‌های ۴۵ ساله نظام را از نزدیک می‌بینند و ۶۰۰ نفر در راویان پیشرفت شرکت کردند.‌ 

مدیر آموزش و پرورش سوادکوه از ایجاد رشته معدن در سوادکوه خبر داد و گفت: در بحث توسعه رشته‌ای برای اولین بار در هنرستان شهید بهشتی بعد ۲۰ سال بنا داریم رشته معدن را ایجاد کنیم و قرار است مکان‌های کارگاهی در قالب هنرستان‌های جوار ایجاد شود بدین صورت که رشته در آن فضا موجود و کارگاهش خارج از آن فضا باشد.

وی ادامه داد: با استاتید صحبت کردیم و اعلام همکاری داشته‌اند.

خلیل‌نژاد، گفت: رشته معدن برای اولین بار در سطح استان در سوادکوه به شکل استانی ایجاد می‌شود و با شرکت‌های معدنی شهرستان نشست‌هایی جهت همکاری داریم.

 

محمد اسدی بِشِلی معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش سوادکوه نیز در این گفت و گو با مطرح کردن برخی مسائل در بحث منابع انسانی و مالی، گفت: با توجه به محرومیت منطقه نیروهای جدیدی که وارد شهرستان می‌شوند بعد مدت کوتاهی انتقالی می‌گیرند و این یکی از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم.

اسدی بشلی بحث درآمد پایدار برای آموزش و پرورش سوادکوه را یکی از موارد مهم برشمرد و اظهار داشت: در برخی فضاهای آموزشی ما قابلیت تجاری سازی وجود دارد که با فرماندار شهرستان، شوراها و شهرداران زیراب و پلسفید این موضوع را مطرح کردیم تا انجام شود.

 

قربانعلی راستا معاونت پرورشی، مشاوره، تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش سوادکوه نیز با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که به گفتمان تربیت در شهرستان بها داده نشده و به دنبال گفتمان سازی در تربیت هستیم، گفت: اگر به گفتمان تربیت توجه شود خیلی از مشکلات حل می‌شود، همه معلمان نگاه تربیتی داشته باشند.

وی توجه به مقوله سرودهای انقلابی در مدارس را با اهمیت برشمرد و اظهار داشت: سرود انقلابی گفتمان ساز باشد، زبان انقلاب زبان هنر است.

راستا از راه‌انداری دبیرخانه قرارگاه جهادی در آموزش و پرورش سوادکوه خبر داد و افزود: ۱۹ گروه جهادی دانش‌آموزی داریم، برنامه‌های شهرستان باید پیوست فرهنگی داشته باشد. 

وی درمورد ایجاد نشاط در مدارس، گفت: ایجاد نشاط در مدارس از برنامه‌هاست، مراسم صبحگاهی خیلی مهم است و ایجاد شادابی و نشاط در دانش‌آموزان باید از آغاز انجام شود.

 

انتهای پیام/telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار