ترویج طب سنتی سیاست وزارت بهداشت است\

ترویج طب سنتی سیاست وزارت بهداشت است

  • کد خبر: 2111103875
  • چاپ
  • انتشار: 22 دی 1402 - 14:53

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این که سیاست وزارت بهداشت ترویج طب سنتی و ارائه خدمات ایمن به جامعه است، گفت: وجود دانشکده طب ایرانی در واقع ادغام در حوزه پژوهش است که برنامه مدونی در دست تدوین است.

 

به گزارش استناد نیوز، دکتر نفیسه حسینی یکتا در آیین افتتاح سلامتکده طب ایرانی حکیم طبری دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری با بیان اینکه حوزه طب ایرانی دارای اسناد بالادستی است که حتی در حوزه بین‌الملل هم حرفی برای گفتن دارد، افزود: این سند در حال بروزرسانی است و به واسطه فعالیت خوبی که داشتیم ۲۰ متخصص دنیا برای بروزرسانی این سند دعوت شده‌اند.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه هر روز به کشورهایی که در حال توسعه و ترویج طب سنتی در دنیا هستند، افزوده می‌شود، ادامه داد: رتبه جهانی ایران در حوزه پژوهشی رتبه چهارم است که جایگاه ایران را در حوزه پژوهشی تثبیت کرده است.

دکتر حسینی یکتا، با اعلام اینکه در حوزه تصمیم‌گیری در سطح دنیا نیز مکانی وجود ندارد که نماینده‌ای از ایران حضور نداشته باشد خاطرنشان کرد: در عرصه ملی نیز بند ۱۲ نظام کلی سیاست را داریم که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با تاکید بر این که سیاست وزارت بهداشت ترویج طب سنتی و ارائه خدمات ایمن به جامعه است، ادامه داد: وجود دانشکده طب ایرانی در واقع ادغام در حوزه پژوهش است که برنامه مدونی در دست تدوین است.

دکتر حسینی یکتا گفت: در عرصه بهداشت نیز ادغام طب سنتی در شبکه بهداشت تا پایان امسال در دستور کار است که دانشگاه علوم پزشکی مازندران جزو نخستین دانشگاه‌های کشور برای ورود به این موضوع بود.

وی مطرح کرد: امیدواریم با تلاش دانشگاه‌های کشور به نقطه نهایی بهره‌برداری از طب سنتی در کشور برسیم که مورد تاکید و حمایت مقام معظم رهبری است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: توسعه طب ایرانی پیشران اثرگذار بر متغیرهای مختلف همچون سلامت و معیشت و اقتصادی است که می‌شود این موسسه را در حوزه گردشگری سلامت نیز دید.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار