اوقاف، مجری ۱۲۷ طرح عمرانی و اقتصادی در مازندران است\
  • مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران؛

اوقاف، مجری ۱۲۷ طرح عمرانی و اقتصادی در مازندران است

  • کد خبر: 2111103418
  • چاپ
  • انتشار: 11 شهریور 1402 - 14:31

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: ۱۲۷ طرح عمرانی و اقتصادی بزرگ مازندران به منظور افزایش رفاه اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار از سوی اوقاف در دست اجرا است.


به گزارش روز شنبه استناد نیوز، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حیدری جناسمی افزود :‌ در حال حاضر طرح های عمرانی از قبیل ساخت واحدهای تجاری، ‌مسکونی و بازسازی بقاع امامزاده های مازندران در نقاط مختلف مازندران در حال انجام است که امامزادگان عباس، ‌پهنه کلا، ‌عبدالله آمل و تعدادی از موقوفات محل اجرای این طرح ها است.
وی با اشاره به صرف اعتبار میلیاردی برای اجرای این طرح ها خاطرنشان کرد:‌ محل تامین این اعتبارات درآمدهای موقوفات، ‌ بقاع متبرکه و خیران است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تاکید بر اینکه مصارف درآمدهای بقاع متبرکه امامزادگان و موقوفات استان مشخص و شفاف است، ‌گفت: از محل درآمدهای این نهاد خدمات قابل توجهی در بخش های مختلف به جامعه ارائه می شود که دستگاههای متولی انجام این امور در این زمینه بدین میزان خدماتدهی ندارند.
وی در خصوص برخی شائبه ها در خصوص املاک وقفی که هرازگاهی مطرح می شود، اظهار داشت:‌ هفت تا هشت مرحله برای اثبات ملک وقف وجود دارد و در عین حال این نوع املاک سابقه ثبتی در اداره ثبت اسناد و املاک دارند.
حجت الاسلام حیدری جناسمی گفت: حتی برخی املاک وقفی مازندران ۱۰۰ تا ۶۰۰ سال قدمت دارند و سابقه اسناد ثبتی آنها در ادارات ثبت اسناد و املاک وجود دارد.
وی همچنین از برنامه ریزی اوقاف مازندران برای ارائه خدمات به شرکت کنندگان اربعین حسینی در سامرا خبر داد و گفت : پارسال این نهاد روزانه اطعام دهی و پذیرایی از پنج تا ۱۰ هزار زائر را در سامرا انجام می داد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ادامه داد:‌ امسال نیز این نهاد با برپایی موکب حضرت علی اصغر (ع) ‌ خدماتدهی به شرکت کنندگان مراسم اربعین حسینی در سامرا را انجام خواهند داد.
۱۵ هزار موقوفه، ۲۱۴ هزار رقبه، یک هزار و ۳۶۱ امامزاده، بیش از هشت هزار اماکن متبرکه شامل مسجد، تکیه، حسینیه و سقانفار از جمله موقوفات و اماکن مذهبی مازندران هستند.
بنا به اعلام اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران نیت تعداد زیادی از موقوفات استان برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) است و در این میان نیات تعدادی از موقوفات استان در راستای رفع مشکلات روز مردم از جمله پرداخت هزینه های درمان و آزادی زندانیان غیرعمد است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار