امکان توقف صنعت برلین با فقدان گاز روسیه وجود دارد\
  • وزیر اقتصاد آلمان: 

امکان توقف صنعت برلین با فقدان گاز روسیه وجود دارد

  • کد خبر: 2111103209
  • چاپ
  • انتشار: 23 خرداد 1402 - 08:35

رابرت هابک وزیر اقتصاد آلمان دوشنبه شب گفت: اگر تحویل گاز طبیعی روسیه از طریق اوکراین در سال آینده متوقف شود، آلمان باید ظرفیت صنعتی خود را کاهش دهد یا حتی آن را تعطیل کند.


به گزارش روز سه شنبه استناد نیوز و به نقل از شبکه خبری آر تی روسیه، هابک در مجمع اقتصادی شرق آلمان در شهر باد ساروف، اظهار کرد: هیچ سناریوی مطمئنی برای اینکه اوضاع در آینده چگونه پیش خواهد رفت، وجود ندارد.
وی افزود: سیاستگذاران در برلین باید با این فرض اشتباه که کمبود انرژی بر اقتصاد تأثیر نمی‌گذارد، از تکرار مجدد اشتباهی که پیش از این مرتکب آن شده‌اند اجتناب کنند.
به نوشته آر تی، اگرچه کی‌یف مسکو را به تجاوز متهم کرده است اما روسیه همچنان به قرارداد تحویل گاز پایبند بوده و هزینه‌های ترانزیت اوکراین را پرداخت می‌کند با این حال، با توجه به شرایط فعلی بسیار بعید است که این قرارداد پس از پایان آن در آخر سال ۲۰۲۴، تمدید شود.
در حالی که برلین ادعا می‌کرد از ژانویه سال جاری به طور کامل از واردات گاز روسیه صرف نظر کرده است، سایر کشورهای اتحادیه اروپا همچنان برای نیازهای انرژی خود به مسکو متکی هستند.
هابک توضیح داد: اگر در نهایت دسترسی کشورهایی اروپایی مثل اتریش، اسلواکی، ایتالیا و مجارستان به گاز روسیه قطع شود، قوانین اشتراک گاز اتحادیه اروپا، آلمان را ملزم می‌کند که به کمک آنها بیاید و این امر مشکلاتی را برای مشتریان صنعتی گاز در این کشور ایجاد خواهد کرد.
وزیر اقتصاد آلمان با بیان اینکه ساخت پایانه‌های جدید گاز طبیعی مایع LNG در سواحل بالتیک یک امر ضروری است که برلین را قادر می‌سازد گاز مایع را از ایالات متحده و خاورمیانه وارد کند، افزود: اما ساکنان محلی و گروه‌های محیط زیست به دنبال جلوگیری از ساخت و ساز این پایانه‌ها هستند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار