مراسم تاجگذاری شاه انگلیس با ۵۲ بازداشتی به پایان رسید\

مراسم تاجگذاری شاه انگلیس با ۵۲ بازداشتی به پایان رسید

  • کد خبر: 2111103120
  • چاپ
  • انتشار: 17 ارديبهشت 1402 - 09:33

پلیس انگلیس حداقل ۵۲ نفر را در جریان تاجگذاری شاه چارلز دستگیر کرد.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از رویترز، پلیس انگلیس رهبر گروه ضد سلطنتی جمهوری و ۵۱ نفر دیگر را در مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز سوم در روز شنبه دستگیر کرد.
پلیس انگلیس با توجیه بازداشتی‌های اخیر در جریان مراسم تاجگذاری پادشاه انگلیس گفته است که وظیفه آنها جلوگیری از اختلال بیشتر از حق اعتراض است.
براساس گزارش‌ها، صدها نفر از تظاهرکنندگان زردپوش در میان جمعیتی در مسیر راهپیمایی در مرکز لندن حضور داشتند جمع شدند تا از کسانی که در لباس‌های قرمز، سفید و آبی پوشیده بودند متمایز شوند و تابلوهایی با مضمون «پادشاه من نیست» را در دست داشتند.
گروه جمهوری نیز تأیید کرده است که رهبر آن‌ها با نام «گراهام اسمیت» قبل از شروع راهپیمایی بازداشت شده بود و عکس‌هایی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد افسران پلیس پلاکاردهای تظاهرکنندگان را ضبط می‌کنند.
فرمانده کارن فیندلی از پلیس متروپولیتن لندن در بیانیه‌ای گفت: «ما کاملاً نگرانی عمومی را پس از دستگیری‌هایی که امروز صبح انجام دادیم درک می‌کنیم.»
گروه جمهوری متعهد شده بود که بزرگترین اعتراض را علیه پادشاه انگلیس در تاریخ معاصر این کشور برگزار کند و معترضان در حالی که شاه چارلز و ملکه کامیلا راهی کلیسای وست مینستر شدند، شروع به هو کردن خانواده سلطنتی کردند.
پلیس دستگیری اسمیت، رهبر گروه جمهوری را تأیید نکرد، اما مدعی شده که نیروها به این دلیل شروع به بازداشت کردند که معتقدند معترضان به دنبال تخریب بناهای تاریخی عمومی با رنگ و اخلال در مراسم رسمی بودند.گفته شده بسیاری از بازداشت شدگان هم چنان در بازداشت به سر می‌برند.
همچنین در گلاسکو در اسکاتلند و کاردیف در ولز تظاهراتی برگزار شد و شرکت کنندگان در آن تابلوهایی را در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «لغو سلطنت، نیاز مردم». در رسانه‌های اجتماعی، بسیاری بحران هزینه‌های زندگی انگلیس را با شکوه و تشریفات مراسم تاجگذاری مقایسه کردند.
نظرسنجی‌ها نیز نشان می‌دهد که حمایت از سلطنت رو به کاهش است و جایگاه خانواده سلطنتی در میان جوانان ضعیف‌ترین است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار