۲۸ هزار آموزگار در کشور استخدام می شوند\
  • سرپرست وزارت آموزش و پرورش؛

۲۸ هزار آموزگار در کشور استخدام می شوند

  • کد خبر: 2111103096
  • چاپ
  • انتشار: 08 ارديبهشت 1402 - 18:47

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز شاهد رقابت ۵۳۰ هزار داوطلب در آزمون استخدامی ماده ۲۸ برای ورود به آموزش و پرورش هستیم و در این آزمون و پس طی فرآیندها، ۲۸ هزار آموزگار در سطح کشور استخدام خواهند شد.


به گزارش استناد نیوز، رضامراد صحرایی روز جمعه در جریان بررسی روند برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در حوزه امتحانی ۱۳ آبان آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز با اشاره به تغییر منابع آزمون و ارتقای سطح کیفی این منابع افزود: آیین نامه اجرایی مدارس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، روش‌های تدریس و کتاب‌های دوره ابتدایی بخشی از منابع مطالعاتی آزمون امروز بودند که از نظر محتوا هم راستا با اهداف، برنامه‌ها و ماموریت نظام تعلیم و تربیت کشور است.
مراد صحرایی بیان کرد: معلمی عشق است و نباید به عنوان شغل به آن نگاه کرد؛ بر این اساس باید افرادی به این حرفه وارد شوند که شرایط رفتاری، حرفه ای و عملکردی مورد نیاز برای امر معلمی را داشته باشند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از مهمترین تحول‌های ایجاد شده در برگزاری آزمون امسال توجه به نمره مصاحبه و آزمون‌های ارزیابی است؛ بر این اساس ۴۰ درصد نمره مربوط به آزمون کتبی و ۶۰ درصد نمره مربوط به آزمون‌های ارزیابی و مصاحبه است.
وی گفت: آزمون استخدامی دبیری به زودی و برای جذب ۲۸ هزار دبیر متوسطه اول، دوم و فنی حرفه‌ای و کار و دانش در سراسر کشور برگزار خواهد شد و برای تسریع این امر در تعامل با سازمان اداری و استخدامی هستیم. منبع/ ایرناtelegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار