۱۰ پروژه فرودگاهی دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد\

۱۰ پروژه فرودگاهی دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد

  • کد خبر: 2111102857
  • چاپ
  • انتشار: 28 آذر 1401 - 12:46

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در دهه فجر امسال ۱۰ پروژه به ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش  استناد نیوز و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سیدی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در نشست خبری که در ششمین نمایشگاه حمل‌ونقل، لجستیک و صنایع وابسته برگزار شد، با بیان اینکه در دو حوزه مأموریت ویژه داریم، افزود: نخستین حوزه احداث و نوسازی فرودگاه‌های کشور و در حوزه دوم ناوبری است.

 

وی ادامه داد: همکاران ما در مرکز فضای کنترل کشور روزانه به ۱۵۰۰ هواپیما سرویس دهی می‌کنند.

 

سیدی با اشاره به اینکه تعدادی از فرودگاه‌ها در دست مناطق آزاد و وزارت نفت است تصریح کرد: در شرکت فرودگاه‌های کشور و ناوبری دو اولویت ایمنی و امنیت را در دستور کار داریم.

 

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری گفت: امسال ۳۰ درصد افزایش جابجایی مسافر داشتیم که امیدواریم تا پایان سال این عدد به ۴۰ درصد برسد.

 

وی با بیان اینکه در اربعین امسال ۱۷۰ هزار نفر پرواز با حداکثر خدمات رسانی و رضایت انجام شد تصریح کرد: در زمینه توسعه فرودگاه‌ها باند فرودگاه مهرآباد که یکی از استانداردترین باندهای خاورمیانه است، به بهره‌برداری رساندیم.

 

وی ادامه داد: برای بهره‌برداری علاقه مندان از نحوه ساخت این پروژه تجربیات ساخت آن را به صورت کتاب جمع آوری کردیم.

 

سیدی با تاکید بر اینکه در دهه فجر ۱۰ پروژه بزرگ به ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، اعلام کرد: سعی بر این است هر سه ماه یک پروژه بزرگ در سطح ملی را به بهره‌برداری برسانیم.

 

وی با اشاره به اینکه خردادماه ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه به بهره‌برداری می‌رسد، یادآور شد: تا ۹ ماه آینده هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه به بهره برداری خواهد رسید که یکی از این پروژه‌ها فرودگاه گناباد است که سالیان طولانی بلاتکلیف مانده بود.

 

وی ادامه داد: در تأمین تجهیزات فرودگاهی با دانشگاه صنعتی اصفهان برای ساخت رادار قراردادی به ارزش ۲۴ میلیارد تومان بسته شده است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار