کشته شدن ۴۹ تن از اعضای جنبش الشباب در سومالی\

کشته شدن ۴۹ تن از اعضای جنبش الشباب در سومالی

  • کد خبر: 2111102778
  • چاپ
  • انتشار: 03 آذر 1401 - 09:46

مقامات کشور سومالی چهارشنبه شب از کشته شدن ۴۹ تن از اعضای جنبش الشباب در عملیات ارتش در جنوب این کشور خبر دادند.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از آناتولی، وزارت اطلاع رسانی این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد:یگان‌های ویژه ارتش سومالی با همکاری سرویس اطلاعاتی و متحدان بین المللی شهرک "بولومدینه" در استان شبیلی سفلی را در جنوب کشور هدف قرار دادند.

در این بیانیه آمده است: عملیات طبق برنامه پیش رفت و ۴۹ تن از اعضای الشباب کشته و شمار دیگری نیز زخمی شدند و مهماتی که آنها در اختیار داشتند، منهدم شد.

این وزارتخانه سومالی اعلام کرد: عملیات، یک نقشه تروریستی که در صدد آسیب زدن به غیر نظامیان بود، خنثی کرد.

دولت سومالی از اهالی محلی که برای ریشه کردن کردن اعضای الشباب در این کشور همکاری کردند، قدردانی و تشکر کرد.

پیش از این نیز (۲۰ آبان ماه) در عملیات نیروهای سومالی ۲۱ نفر از عناصر گروه تروریستی الشباب در ایالت «شابیلی سفلی» کشته شده بودند.

الشباب یک گروه مسلح تروریستی وابسته به شبکه القاعده است و بسیاری از عملیات‌ تروریستی را که منجر به جان باختن صدها نفر در آفریقا شده، پایه‌ریزی کرده است.

این گروه بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا در موگادیشو پایتخت سومالی یورش برده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا اجرا کرده است.

گروه الشباب قصد حمله به واحدهای اتیوپی در نیروهای مأموریت اتحادیه آفریقا در سومالی موسوم به «AMISOM» را داشته است و نیروهای هوایی اتیوپی علیه گروه الشباب در سومالی بارها دست به حمله زده‌اند.

نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی تحت پشتیبانی سازمان ملل متحد است و نزدیک به ۲۰ هزار سرباز که اتباع اوگاندا، اتیوپی، بوروندی و کنیا هستند در آن فعالیت می‌کنند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار