در شهر تهران هیچ پروژه راکدی وجود ندارد\

در شهر تهران هیچ پروژه راکدی وجود ندارد

  • کد خبر: 2111102727
  • چاپ
  • انتشار: 18 آبان 1401 - 13:13

شهردار تهران با اعلام اینکه در این شهر هیچ پروژه راکدی وجود ندارد، گفت: یک بزرگراه و دو آزادراه در حال ساخت و آماده شدن است.


به گزارش روز چهارشنبه استناد نیوز، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه مجمع مشورتی رؤسای شوراهای شهر سراسر کشور و در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با وجود تمامی چالش‌ها توانستیم به کمک انضباط مالی، مشکلات را برطرف کنیم و در همین راستا هزار و ۲۰۰ حساب شهرداری تهران را به خزانه واحد تبدیل کردیم.
شهردار تهران تصریح کرد: ما نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان در تحقق بودجه موفق عمل کردیم و بدون آنکه یک سانتی متر تراکم فروشی صورت گیرد، لذا توانستیم مشکلات مالی را برطرف کنیم.
زاکانی با بیان اینکه در گذشته نگاهی وجود داشت که در بستر آن گفته می‌شد باید از شهروندان پول اخذ شود، گفت: ما اعلام کردیم اگر شهروندان در سال‌های قبل مبالغ خود را به صورت کامل پرداخت کرده باشند، همان کفایت می‌کند و اگر ۲۰ درصد میزان را پرداخت کرده باشند، تنها ۸۰ درصد لحاظ خواهد شد.
وی بیان کرد: در شهر تهران هیچ پروژه راکدی وجود ندارد و یک بزرگراه و دو آزادراه در حال ساخت و آماده شدن است. در حال حاضر در شهرداری تهران به هیچ وجه احساس مشکل مالی نداریم و تمامی امور به صورت خوبی پیش می‌رود.
شهردار تهران با تأکید بر اینکه سال گذشته ۹۹ درصد بودجه شهرداری تهران شد، گفت: امسال تحقق بودجه به بیش از صد درصد خواهد رسید. البته تحقق بودجه در بخش غیرنقد کمی پایین است که کارسازی هایی برای آن انجام شده است.
زاکانی با اشاره به مسکن تصریح کرد: اتفاقاتی که در این حوزه رقم می‌خورد دارای پیام مثبتی است و می‌تواند توسعه سازندگی شهر را برای مردم رقم بزند و در این راستا اعمال تخصیصات منجر به افزایش اشتیاقات می‌شود.
وی افزود: در مناطق ۲۲ گانه برای صدور پروانه تفاوت‌هایی وجود دارد اما سعی می‌کنیم تا عوارض شهرسازی را تا سال ۱۴۰۲ معتبر باقی نگه داریم و امیدواریم شورای شهر این موضوع را تصویب کند.
شهردار تهران با بیان اینکه طرحی را در خصوص ساخت و ساز در بافت فرسوده به تصویب رسانده ایم، اظهار داشت: ۷ ماه پیش این طرح به تصویب رسید و از شورای عالی درخواست شد تا آن را اجرایی کند. این طرح منجر به جهش کار در بافت فرسوده خواهد شد.
زاکانی درباره تذکرات اعضای شورای شهر به شهردار تهران بیان کرد: آمار پاسخگویی به تذکرات اعضا را آماده خواهیم کرد و آن را ارائه می‌دهیم و امیدواریم در این امر سربلند باشیم.
وی در پاسخ به سوالی درباره گزارش ناسا در رابطه با انتشار گاز متان اظهار داشت: تیم دانشگاهی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شده است و تاکنون به اطلاعاتی که حاکی از تأیید بودن گزارش ناسا داشته باشد، نرسیده‌ایم اما به دلیل شائبه‌ای که برای مردم ایجاد شده است این موضوع را دنبال خواهیم کرد. /منبع مهرtelegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار