هشدار درباره احتمال وقوع سیل در مازندران\

هشدار درباره احتمال وقوع سیل در مازندران

  • کد خبر: 2111101123
  • چاپ
  • انتشار: 11 ارديبهشت 1400 - 15:26

هواشناسی مازندران با اعلام هشدار سطح نارنجی ، از احتمال بالاآمدن آب رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب‌های محلی در مناطق مختلف استان طی روزهای آینده خبر داد.


به گزارش استناد نیوز ، هواشناسی مازندران با اعلام این که استان از امروز شنبه تا سه شنبه شاهد عبور متناوب امواج در تراز میانی جو خواهد بود ، پیش بینی کرد که شهروندان مازندرانی در این مدت شاهد وقوع رگبار و رعد و برق ، کاهش دما ، وزش باد (گاهی نسبتا شدید) و احتمال تگرگ خواهند بود.
بر اساس این پیش بینی ،شرایط جوی جدید تمامی مناطق استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و تبعات آن هم جاری شدن روان آب ، وقوع سیلاب های محلی و بالا آمدن حجم آب رودخانه ها ، رانش زمین و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی ، صاعقه و احتمال برق گرفتگی و آسیب به پوشش خزانه های برنج خواهد بود.
هواشناسی مازندران از شهروندان خواسته است تا در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اتراق نکنند و از فعالیت کوهنوردی بپرهیزند ، دامداران دام هایشان را برای چرا به مناطق مرتفع نبرند و کشاورزان هم نسبت به مقاوم سازی پوشش گلخانه ها و خزانه برنج اقدام کنند .
جدول پیش بینی هفتگی هواشناسی مازندران هم نشان می دهد که هوای استان امروز شنبه در مناطق ساحلی غالبا ابری و مه آلود است که در ساعات بعد از ظهر با رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد همراه می شود. همچنین هوای مناطق بالادست و کوهستانی مازندران هم از امروز بعد از ظهر با افزایش ابر و احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است.
هوای مازندران طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری هم نیمه ابری تا ابری باقی می ماند ضمن این که دمای هوا به صورت محسوسی کاهش خواهد یافت و در بعضی از ساعات هم شهروندان شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهند بود که سرعت آن گاهی شدید می شود.
وضعیت هوای استان روز سه شنبه هم نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود ولی به تدریج از میزان ناپایداری و ابر کاسته می شود و دمای هوا هم در روند افزایشی قرار می گیرد.
روز چهارشنبه هم هوای مازندران پس از حدود ۲ هفته ناپایداری ، صاف می شود و دمای هوا هم افزایشی خواهد بود.
جدول پنج روزه پیش بینی هواشناسی مازندران هم نشان حاکیست که دمای هوا طی روزهای آینده بین ۲ تا پنج درجه در مناطق مختلف کاهش خواهد یافت.
طبق این پیش بینی ، دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران امروز در گرم ترین زمان به ۲۱ درجه بالای صفر می رسد که با کاهش تدریجی در روز دوشنبه به ۱۹ درجه خواهد رسید.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار