روز عجیب بازار طلا / طلا به زیر یک میلیون تومان می‌رسد؟\

روز عجیب بازار طلا / طلا به زیر یک میلیون تومان می‌رسد؟

  • کد خبر: 2111100792
  • چاپ
  • انتشار: 22 دی 1399 - 18:51

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: قیمت طلا امروز نوسان زیادی داشت اما از ظهر قیمت طلا و سکه ثابت ماند و تغییری نکرد. روند قیمت طلا فردا چگونه است؟

به گزارش استناد نیوز و به نقل ازتجارت‌نیوز، طلای جهانی امروز نوسان قیمت عجیبی را پشت سر گذاشت و بازارهای ایران هم از این نوسان قیمت متاثر شد؛ این در حالی است که از نیمه ظهر، قیمت انس جهانی طلا و دلار روند نزولی به خود گرفت.

عصر امروز انس جهانی طلا با چهار دلار کاهش رقم هزار و ۸۴۵ دلار را ثبت کرد. قیمت دلار هم اندکی کاهش یافت و به ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

به گفته رئیس اتحادیه طلای تهران قیمت طلا امروز نوسان شدیدی داشت از ظهر امروز اما قیمت طلا و سکه ثابت ماند. پیش‌بینی می‌شود احتمالا فردا قیمت طلا نوسان جزئی داشته باشد.

ابراهیم محمدولی معتقد است: در ۲۰ ژانویه با تغییر دولت آمریکا رو به رو هستیم. ممکن است با تحویل امور به دولت جدید قیمت انس جهانی طلا تغییر کند.

روز گذشته ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران گفته بود: «علت نوسان قیمت طلا و سکه این است که خرید و فروش طلا نسبت به دو ماه گذشته بیشتر شده است. امیدواریم هر چه به پایان سال نزدیک می‌شویم ثبات قیمت طلا ادامه‌دار باشد و تقاضا برای خرید طلا بالا برود.»

رئیس اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: با نوسان قیمت طلا تقاضا برای خرید دوباره کاهش یافت. چنانچه بازار طلا به ثبات برسد تقاضا برای خرید مصنوعات طلا افزایش می‌یابد.

قیمت سکه چقدر ارزان شد؟
محمدولی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته ۱۳ هزار تومان کاهش یافت و با نرخ یک میلیون و ۹۷ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم ۱۴۰ هزار تومان کاهش یافت و به قیمت ۱۰ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان رسید.

همچنین امروز قیمت نیم سکه و ربع سکه هم نسبت به دیروز ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد که قیمت هر یک به ترتیب شش میلیون و چهار میلیون تومان رسید.

قیمت سکه گرمی هم نسبت به دیروز ۱۰۰ تومان کاهش یافت و به قیمت دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار