پیش بینی 18 هزار تن خرید کلزا در مازندران / افزایش 35 درصدی قیمت کلزا نسبت به سال گذشته\
  • مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران؛

پیش بینی 18 هزار تن خرید کلزا در مازندران / افزایش 35 درصدی قیمت کلزا نسبت به سال گذشته

  • کد خبر: 2111100139
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 07 خرداد 1399

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران از خرید یک هزارو 444 تن کلزا تا اول خردادماه در سطح استان خبرداد و گفت: تا این تاریخ بیش از 63 میلیارد و 51 میلیون ریال از کشاورزان ، کلزا خریداری شده است و 24 میلیارد و 539 میلیون ریال مبلغ خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است.

بهرام نجفی در گفتگو با استناد نیوز ،افزود : خرید تضمنی کلزا در شهرهای گلوگاه، بهشهر، میاندرود، ساری، قائمشهر، آمل، بابل و جویبار فعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه برآورد تولیدی که توسط سازمان جهاد کشاورزی برای تولید کلزا، بیش از 22 هزارتن پیش بینی کردند، گفت: پیش بینی بر این است که بیش از 18 هزارتن در استان خرید داشته باشیم.

نجفی با اعلام تعیین قیمت 46 هزار و 602 ریال برای کلزا در سال جاری، افزود: قیمت خرید تضمینی کلزا در سال گذشته 34 هزارو 398 ریال بود که امسال افزایش بیش از 35 درصدی داشته است.

سرپرست اداره کل غله مازندران با بیان اینکه از کشاورزان درخواست داریم در سامانه اطلاعات کامل خود را به ثبت برسانند، افزود: چرا که شرکت غله کار خرید را از کشاورزانی که در سامانه اطلاعاتشان به ثبت رسیده، انجام می دهند.

نجفی در پایان هدف از راه اندازی این سامانه را خرید محصول از خود کشاورزان بیان کرد و افزود: متاسفانه برخی کشاورزان بدلیل ثبت نشدن اطلاعاتشان در گرفتن رسید و وجه فروش از بانک کشاورزی با مشکل مواجه شده اند.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار