برگزاری دومین جلسه هم اندیشی کاهش پیک و گذر تابستان 98 شرکتهای توزیع برق منطقه 5\

برگزاری دومین جلسه هم اندیشی کاهش پیک و گذر تابستان 98 شرکتهای توزیع برق منطقه 5

  • کد خبر: 218047
  • چاپ
  • انتشار: 01 مرداد 1398 - 07:40

استنادنیوز؛ دومین جلسه هم اندیشی کاهش پیک و گذر تابستان 98 شرکت های توزیع ناحیه شمال، شمال شرق و شرق کشور به میزبانی توزیع نیروی برق مازندران در ساری برگزار شد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در این جلسه با اشاره به اینکه موضوع مدیریت ولتاژ در شبکه توزیع از زوایای متعددی قابل‌تأمل می‌باشد، گفت:مدیریت ولتاژ در شبکه توزیع از اهمیت خاص برخوردار است به همین منظور طرح ملی چاوش در مجموعه صنعت برق در حال اجرا است این طرح مزایای همچون تأثیر مستقیم بر رضایتمندی مشترکین، میزان تلفات، پایداری شبکه و... خواهد داشت.

مهندس رخشانی مهرافزود: این طرح به امکانات و روش‌های مانیتورینگ ولتاژ شبکه توزیع، شناسایی مشکلات و معضلات ولتاژ در سطح شبکه و درنهایت پیشنهاد انجام اقدام اصلاحی و کنترل اثربخشی اقدام اصلاحی ترسیم می نماید.

وی خاطر نشان کرد؛با نگاه اجمالی به فرایند اصلاح و ولتاژمی توان مراحل دریافت اطلاعات از مبادی مربوطه، دسته بندی رکوردهای ولتاژی و شناسایی ولتاژهای نامناسب، تعیین پست های دارای افت ولتاژ ،انجام اصلاحات اولیه در حوزه بهره برداری ،تهیه طرح و اولویت بندی در حوزه مهندسی و اجرایی پروژه های مربوطه می باشد .

معاون هماهنگی توزیع توانیر به مثلث موفقیت طرح چاوش پرداخت و یادآور شد :این طرح دارای سه ضلع کارفرما ،پیمانکاران و ناظران می باشد .

رخشانی مهر به اقدامات اصلاحی کوتاه مدت در این حوزه اشاره و مطالعه شبکه ، بازدید میدانی ، استفاده از اطلاعات ترموگرافی ، تعیین عوامل مشکلات ولتاژی ناشی از شبکه فشار ضعیف ، اجرای طرح های کم هزینه و سریع الاجرا در حوزه بهره برداری با تعادل بار منطقی ، رفع اتصالات سست ، بازآرایی شبکه ،اصلاح ارت ، تغییر سطح مقطع ، انجام مطالعات ژرف و اعمال تغییرات ، شاخه زنی و تعدیل روشنایی معابر را از جمله اقدامات اصلاحی کوتاه مدت این طرح برشمرد .

وی از برنامه ریزی برای اصلاحات کلی این طرح خبر داد و گفت : بررسی و تهیه طرح نهایی در حوزه مهندسی ، تطابق طرح های موجود با بودجه مصوب هر امور در حوزه برنامه ریزی و اولویت بنید طرح ها بر اساس اثربخشی از جمله برنامه های توانیر در اجرای این طرح می باشد .

معاون هماهنگی توزیع توانیر به بیان اثربخشی طرح های اجرا شده اشاره و اظهار داشت : وارد نمودن اطلاعات ولتاژ دوره بعد مشترکین در نرم افزار بیلینگ و بررسی اطلاعات ولتاژ مشترکین قبل و بعد از اجرای طرح از جمله اقدامات اثربخشی این طرح می باشد .

رخشانی مهر از اقدامات مدیریت مصرف و کنترل پیک مجموعه شرکتهای توزیع برق کشور قدردانی و تصریح کرد : مدیریت مصرف و کنترل بار تعطیل بردار نیست و باید با برنامه ریزی خاص و بدون دغدغه در این راستا حرکت و به جلو برویم.  telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار