جشنواره فیلم وارش موجب ایجاد جریان دیپلماسی فرهنگی می شود/ارسال 3 هزار و 300 اثر به دبیرخانه\

جشنواره فیلم وارش موجب ایجاد جریان دیپلماسی فرهنگی می شود/ارسال 3 هزار و 300 اثر به دبیرخانه

  • کد خبر: 216476
  • چاپ
  • انتشار: 09 ارديبهشت 1398 - 07:45

استنادنیوز؛ دبیر نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش از ارسال 3 هزار و 300 اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد.

مهدی قربانپور در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه از سال 93 جشنواره وارش برگزار نشد، اظهار کرد: برگزاری هر جشنواره ای نیاز به یک زیرساخت دارد تا طبق بتوان برنامه های جشنواره را پیش برد.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی احیای جشنواره وارش بیان کرد: جشنواره را زمانی به دست گرفتم که بیشتر شبیه یک ویرانه بود اما توسعه آن را در دستور کار قرار دادیم و امروز این جشنواره در سه شهرستان ساری، بابل و رامسر برگزار می شود.

دبیر نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با بیان اینکه از ابتدا معتقد بودیم جشنواره باید پایگاه مردمی داشته باشد، تاکید کرد: در ابتدای شروع جشنواره زیر ساخت نداشت و تجارب گذشته نیز به سختی به دست آمد از این رو در ابتدا سعی کردیم هویت تاریخی جشنواره را احیا کردیم و سپس به سمت تببین زیرساخت های اجرایی و فکری جشنواره رفتیم.

قربانپور رویکرد بین الملل جشنواره فیلم وارش را در تمرکز بر کشورهای حاشیه خزر دانست و تاکید کرد: 3 هزار و 300 اثر به دبیرخانه جشنواره فیلم وارش ارسال شد که 1700 فیلم در بخش بین اللملی و 1600 فیلم در بخش ملی شرکت داده شدند.

محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز با بیان اینکه جشنواره بین اللملی فیلم وارش پس از هشت دوره برگزاری، چهارسال مسکوت مانده بود، اظهار کرد: جشنواره فیلم وارش یکی از برنامه های شاخص فرهنگی و هنری کشور است که در مازندران برگزار می شود.

وی جشنواره فیلم وارش را یکی از دو برنامه شاخص اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران برشمرد و تصریح کرد: پس از چهار سال مسکوت ماندن جشنواره تصمیم گرفتیم که امسال دوباره برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مارندران با بیان اینکه جشنواره فیلم وارش دارای سابقه درخشانی است که در حال فراموشی بود، اظهار کرد: وارش در بین فیلمسازان کشوری و بین المللی جایگاه ویژه و ممتازی دارد.

شالویی با تاکید بر اهمیت برگزاری جشنواره فیلم وارش، خاطر نشان کرد: نیمه اول اسفند ماه تیم منسجمی برای دبیرخانه جشنواره تشکیل شد در صورتیکه منابع مالی مشخصی برای پیشبرد برنامه ها نداشیتم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ادامه بیان کرد: با توجه به موانعی که برای برداشت از حساب اداره کل وجود داشت، امکان بهره برداری مالی جشنواره نیز وجود نداشت اما کار جشنواره یک روز روی زمین نماند.

وی با بیان اینکه بسیاری از جشنواره ها و برنامه های فرهنگی و هنری که تاکنون برگزار کردیم پولی برای پرداخت نداشتیم، اظهار کرد: نبود منابع مالی موجب نشد کیفیت برنامه ها را کاهش دهیم بلکه برنامه ها با کیفیت بسیار خوبی صورت گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزاری جشنواره فیلم وارش را مطالبه مردم و فرماندار شهرستان بابل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و تصریح کرد: حضور فیلمسازان از چندین کشور در جشنواره فیلم وارش موجب ایجاد جریان دیپلماسی فرهنگی در استان می شود.

شالویی با بیان اینکه بیش از سه هزار اثر به دبیرخانه جشنواره فیلم وارش ارسال شده است، خاطر نشان کرد: جشنواره وارش صرفا رویداد فرهنگی نیست بلکه پیوست اقتصادی، تجاری و فرهنگی دارد.telegramestenadnews

نظر دادن

dba

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار