فعالیت های گروه های تروریستی ایران کاملا تحت نظر است و اجازه ناامنی داده نمی شود\
  • سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

فعالیت های گروه های تروریستی ایران کاملا تحت نظر است و اجازه ناامنی داده نمی شود

  • کد خبر: 21629
  • چاپ
  • انتشار: 04 دی 1395 - 23:16

سیدحسین نقوی حسینی گفت: اقتدار امنیتی جمهوری اسلامی ایران امروز در حدی است که تهدیدات امنیتی را در خارج از مرزها مدیریت می‌کند.

به گزارش استناد نیوز، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خانه ملت درباره برگزاری جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: جلسه امشب (شنبه شب) کمیسیون با حضور معاونان وزارت اطلاعات جهت بررسی بودجه و اعتبارات دستگاه امنیت تشکیل شد. در این جلسه که قائم مقام وزارت اطلاعات نیز حضور داشت، هر یک از معاونین گزارشی از فعالیت‌های قسمت های خود دادند و دورنمایی از برنامه های آینده بخش خود ارائه کردند. همچنین تنگناها و مشکلات بخش های خود را نیز توضیح دادند.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در این جلسه اشاره‌ای نیز به شرایط امنیتی کشور شد و این که جمهوری اسلامی ایران به اعتراف قدرت های مخالف و دشمنان با ثبات ترین کشور در میان کشورهای امن منطقه محسوب می‌شود و کلیه شاخص های امنیتی هم این موضوعات را تائید می‌کنند.

وی افزود: در این جلسه معاون امنیتی وزارت اطلاعات اشاره‌ای به فعالیت های گروه‌های تروریستی، تکفیری از جمله داعش داشت و گفت شرایط تحت کنترل کامل است به طوری که کلیه تلاش های تروریستی آنها در غرب، شرق، جنوب و جنوب شرقی مهار و متلاشی شد. سایر گروه های تروریستی مانند جیش العدل و امثال آنها نیز تحت نظر کامل هست و با هر نوع نا امن سازی آنها قاطع برخورد شده و خواهد شد. در حوزه گروه‌ها و حلقه‌های انحرافی و همچنین در مبارزه با قاچاق مواد مخدر سازمان یافته، وزارت اطلاعات برنامه های گسترده و دقیقی دارد و موفقیت های چشمگیری را نیز تا کنون به دست آورده است. اقتدار امنیتی جمهوری اسلامی ایران امروز در حدی است که تهدیدات امنیتی را در خارج از مرزها مدیریت می‌کند.

 

نقوی حسینی گفت: یکی از بخش های مورد بحث امنیت فضای مجازی و نحوه حفظ امنیت و پالایش آن است که در این زمینه وزارت اطلاعات برنامه های سنگینی دارد، زیرا تهدیدات این بخش متوجه صنایع زیربنایی و مادر می‌شود و نیازمند حمایت است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در پایان پیشنهاداتی مبنی بر تقویت و حمایت اعتباری و بودجه‌ای ارائه شد که در کمیسیون تلفیق بودجه پیگیری شود.

وی افزود: در ادامه جلسه با حضور مسئولین وزارت کشور بودجه و اعتبارات وزارت کشور نیز مورد بررسی قرار گرفت.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار