٦٠٠ میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به بازنشستگان در نظر گرفته شد\
  • مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی؛

٦٠٠ میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به بازنشستگان در نظر گرفته شد

  • کد خبر: 212579
  • چاپ
  • انتشار: 17 ارديبهشت 1397 - 11:51

استنادنیوز؛ سید تقی نوربخش با بیان اینکه براساس بودجه سال ٩٧ مبلغ ٦٠٠ میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به بازنشستگان در نظر گرفته شده است، گفت: این تسهیلات برای خرید کالای ایرانی و مسکن اجتماعی تخصیص خواهد یافت.

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه ای با اعضای کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی به صورت درصدی خواهد بود و مبلغ ثابت اعمال نمی شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مطالبات جامعه کارگری در هفته کار و کارگر مطرح شد، افزود: مطالبات بازنشستگان نیز در بسیاری موارد مشابه با کارگران است. در این روزها بحث افزایش حقوق بازنشستگان مطرح است و سازمان تأمین اجتماعی از تمامی ظرفیت ها برای بهبود وضعیت معیشتی و افزایش مستمری ها استفاده خواهد کرد.

نوربخش گفت: میزان مستمری پرداخت شده توسط سازمان تأمین اجتماعی در سال ٩٢ به میزان ٢٢ هزار میلیارد تومان بود و در سال ٩٦ به ٥٢ هزار میلیارد تومان رسیده است. در سال جاری نیز بر اساس بودجه تدوین شده ٦١ هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه براساس بودجه سال ٩٧ مبلغ ٦٠٠ میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به بازنشستگان در نظر گرفته شده است، گفت: این تسهیلات برای خرید کالای ایرانی و مسکن اجتماعی تخصیص خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از پیگیری اجرای بندهای «و» و «ن» تبصره ٥ بودجه سال ٩٧ کل کشور برای دریافت و تهاتر مطالبات این سازمان از دولت خبر داد و اظهار داشت: آئین نامه پیشنهادی سازمان تأمین اجتماعی تهیه شده و با همکاری وزارت اقتصاد، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بانک مرکزی در حال پیگیری هستیم و امیدواریم تا خرداد ماه بتوانیم به مرحله اجرای این قانون برسیم.

نوربخش اجرای خواسته رئیس جمهور مبنی بر خروج سازمانهای بیمه گر از بنگاه‌داری را از دیگر برنامه های سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: واگذاری بنگاه ها با نظارت کامل مراجع قانونی انجام می شود و شرط اهلیت؛ سلامت و بازگشت پول در هر نوع واگذاری مورد توجه جدی خواهد بود.

وی خدمت رسانی به بازنشستگان را افتخار سازمان تأمین اجتماعی دانست و گفت: کرامت رضوی را توسعه و ظرفیت اعزامها را افزایش می دهیم.  این طرح آثار مثبت زیادی دارد و منجر به رضایتمندی بیشتر می شود.

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: اگر بخواهیم عملکرد سازمان تامین اجتماعی و مدیران آن را ارزیابی کنیم، به مدیرعامل و تیم مدیریت تامین اجتماعی نمره عالی می دهیم.

علی اصغر بیات افزود: مدیریت تامین اجتماعی حاشیه ها را از این سازمان خارج و آرامش را در آن حاکم کرد.

وی ادامه داد: از زمان اجرای طرح کرامت 81 هزار نفر اعزام شده اند و عدالت در اعزام بازنشستگان رعایت شده است و امسال 11 اردیبهشت اولین کاروان اعزام شد.

بیات گفت: در بخش درمان سازمان تامین اجتماعی موفقیت های خوبی داشته ایم و انقلابی صورت گرفته است.

در ادامه این جلسه معاونین سازمان تامین اجتماعی به تشریح خدمات این سازمان پرداختند.

محمد حسن زدا معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در این جلسه گفت: با اعمال افزایش حقوق بازنشستگان 550 میلیارد تومان به هزینه های سازمان اضافه خواهد شد و مجموع هزینه مستمری سازمان تأمین اجتماعی در سال ٩٧ به حدود ٦١ هزار میلیارد تومان می رسد.

عبدالرحمن تاج‌الدین معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: تمامی بخش های سازمان همکاری و هم افزایی کنند تا از ظرفیت های موجود برای ارائه خدمات بهینه به بازنشستگان و مستمری بگیران استفاده شود.

مهدی درخشان معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: بر ارتباط با کانون های بازنشستگان تاکید شده است تا در تعامل با یکدیگر مسائل بازنشستگان را حل کنیم.

حسین رحمتی عضو هیات مدیره و معاون بانک رفاه کارگران نیز در این جلسه گفت: تعامل با کانونها در بهترین سطح قرار دارد. مسائل کانونها به خوبی رسیدگی می شود.

اسدی رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان قزوین نیز در این جلسه گفت: پرداخت متمرکز مستمری ها طرح خوبی است و از این اقدام سازمان تامین اجتماعی قدردانی می کنیم.

شادبخش رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی البرز نیز در این جلسه گفت: الکترونیکی شدن دفترچه های درمانی یک برنامه خوب است و این اقدام مزایای فراوانی دارد.

دریابیگی رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران با بیان اینکه از عمق وجود کارگران را کارفرمای خود می دانید باعث افتخار ما است، گفت: طرح کرامت رضوی ارزشمند است وباید در مسیر اصلاح و بهبود وضعیت خدمات این سازمان بیشتر تلاش شود.

همچنین ، دیگر روسای کانون های بازنشستگی تامین اجتماعی در استان ها در این جلسه به بیان مسائل و دیدگاههای خود پرداختند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار