کارنامه مناطق آزاد قابل قبول نیست/ نقاط جدیدی مستعد منطقه آزاد شدن شناخته شده‌اند\

کارنامه مناطق آزاد قابل قبول نیست/ نقاط جدیدی مستعد منطقه آزاد شدن شناخته شده‌اند

  • کد خبر: 2121
  • چاپ
  • انتشار: 25 تیر 1395 - 13:20

نمایندگان مخالف و موافق لایحه ایجاد ۷ منطقه آزاد تجاری- صنعتی و ۱۲ منطقه وی‍ژه اقتصادی نظرات خود را در مخالفت و موافقت با این لایحه عنوان کردند.

جبار کوچکی‌نژاد در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 23 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی یک فوریت لایحه ایجاد 7 منطقه آزاد تجاری- صنعتی و 12  منطقه وی‍ژه اقتصادی در مخالفت با یک فوریت آن گفت: این لایحه به صورت طرحی در مجلس نهم پیشنهاد شد اما رأی نیاورد که دلیل آن عدم بازدهی مناسب مناطق آزاد کنونی بود.

به گزارش خانه ملت،نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مناطق آزادی که هم اکنون وجود دارد در جنوب و شمال کشور کارنامه موفقی ندارند و با توجه به اینکه فلسفه مناطق آزاد تولید و صادرات بوده است، نقش اساسی ایفا نکرده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس دهم با بیان اینکه در حال حاضر در مناطق آزاد جز واردات کار دیگری صورت نمی‌گیرد، عنوان کرد: در این مناطق مالیات دریافت نمی‌شود که برخلاف منافع عمومی است، همچنین برای واردات کالا مشکلاتی وجود دارد و فسادهایی شکل گرفته که اگر سازمان بازرسی گزارش دهد از موافقت خود می‌گذرید.

حاجی دلیگانی: نقاط جدیدی در کشور مستعد منطقه آزاد شدن شناخته شده‌اند

حسینعلی حاجی دلیگانی نیز در ادامه این جلسه به عنوان موافق لایحه ایجاد 7 منطقه آزاد تجاری- صنعتی و 12  منطقه وی‍ژه اقتصادی گفت: اصل مناطق آزاد یا ویژه مطلوب است اما اشکالاتی دارد که این اشکالات یا به مجریان و یا به قوانین نحوه اداره مناطق آزاد باز می گردد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر اشکال از مجریان باشد باید به آن‌ها فشار آورد تا براساس قانون عمل کنند و اگر اشکال از قانون باشد باید آن را اصلاح کرد و صورت مسئله را پاک نکرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور مجلس با بیان اینکه دولت برخی از نقاط کشور را با کار کارشناسی مستعد منطقه آزاد شدن دانسته، خاطرنشان کرد: نباید بین مناطق تبعیض قائل شد و باید فرصت داد،‌ همچنین در راستای بند 11 و 19 سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌توان تسهیل تولید و صادرات در مناطق آزاد را صورت داد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار