عزم جزم جبهه اعتدالگرایان برای شکست روحانی در انتخابات ریاست جمهوری / آیت الله هاشمی خواهان مبارزه جدی انتخاباتی بودند\
  • در بیانیه جبهه اعتدالگرایان تاکید شد؛

عزم جزم جبهه اعتدالگرایان برای شکست روحانی در انتخابات ریاست جمهوری / آیت الله هاشمی خواهان مبارزه جدی انتخاباتی بودند

  • کد خبر: 211462
  • چاپ
  • انتشار: 21 اسفند 1395 - 15:37

جبهه اعتدال گرایان در بیانیه‌ای اعلام کرد از 8 چهره سیاسی مطرح در صورت اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 حمایت خواهد کرد تا مقابل روحانی پیروز شوند

به گزارش استناد نیوز،‌ متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

 

با درود فراوان به ملت بزرگوار و همیشه در صحنه، علی‌رغم انتظار در نزدیک شدن به انتخابات کشور هنوز حال و هوای انتخاباتی به خود نگرفته و تنها از سوی برخی جریانات سیاسی جسته و گریخته اخباری در ارتباط با انتخابات شنیده می‌شود.

 

در این میان برخی از تشکل‌های سیاسی و غیرسیاسی با هدف مشترک رسیدن به یک فرد یا افرادی برای نامزدی ریاست جمهوری دوره دوازدهم دست به ائتلاف زده و برخی دیگر کاندیدای اختصاصی خود را معرفی و رسانه‌ای کرده‌اند. معهذا در طیف اصولگرا و دیگر همفکران آن تعارض و تفارق زیادی برای معرفی فرد یا افرادی برای نامزدی ریاست جمهوری به چشم می‌خورد، اما در جبهه اصلاح‌طلبان اعتدال‌گرا به عنوان دو جریان تأثیرگذار، وضعیت تا حدی شفاف و متشکل‌تر پیش می‌رود و از آنجایی که برای تصمیم‌گیرندگان دو جبهه حضور آقای حسن روحانی در انتخابات پیش رو قطعی و حتمی است و گویا ستاد انتخاباتی آقای روحانی در حال شکل‌گیری است و حتی برخی گمانه‌زنی‌ها پیروزی ایشان را در دوره بعدی در اذهان متبادر می‌کند.

 

این درحالی است که با توجه به برخی نارضایتی از عملکرد دولت روحانی وب روز تعارضات و تزاحمات تعدادی از اعضای هیأت وزیران و فتور جدی و ناکارآمدی بعضی از وزارتخانه‌ها با ارجاع به اظهارات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که در دیدار با جبهه اعتدال‌گرایان مطرح شده بود، تأکید داشتند که در کنار دکتر روحانی، فرد یا افرادی از جریان اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا با هدف رقابت جدی وارد صحنه فعالیت انتخاباتی شده و عزم خود را به طور جدی برای پیروزی در مقابل دکتر روحانی جزم کنند.

 

جبهه اعتدال‌گرایان بر اساس مبانی و محورهای اعتقادی خود و همراه با جبهه اصلاح‌طلبان ایران با نگاهی همه‌جانبه و در چارچوب هم‌افزایی در انتخابات از سایر احزاب شناسنامه‌دار و دارای استراتژی‌های مشترک، هم‌سو و پیرو رهنمون‌های بزرگمرد اصلاحات و در قالب رفتار و منش سیاسی مرد روزهای سخت و اسوه صبر و بردباری مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده از میان چهره‌های واجد شرایط طیف‌های اصلاح‌طلب، معتدل و اصولگرای معتدل گزینه‌های خود را شناسایی و به ملت شریف ایران معرفی می‌کند.

 

بدین منوال جبهه اعتدال‌گرایان چهره‌های واجد شرایطی همچون محمدرضا عارف، مسعود پزشکیان، محمدجواد حق‌شناس، عبدالواحد موسوی لاری، علی مطهری، علی لاریجانی،‌ علی‌اکبر ناطق نوری و شهاب‌الدین صدر را شایسته حضور در رقابت‌های انتخاباتی تشخیص داده و امید است که با حضور پررنگ این چهره‌ها پس از تأیید صلاحیت از سوی شورای محترم نگهبان، فضای انتخابات را گرم و با مشارکت حداکثری مردم عزیز نامزد اصلح و شایسته جریان اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی در برابر سایر نامزدهای اصولگرایان با رأیی فوق تصور به پیروزی نائل شوند.

 

از آنجایی که اعتقاد داریم به ظرفیت زنان نیز باید در فضای انتخابات به نحوی توجه شود، از الهه کولایی در صورت حضور و تأیید صلاحیت حمایت خواهیم کرد.

 

این جبهه حضور دکتر حسن روحانی در رقابت‌های انتخاباتی را محترم شمرده و انتظار دارد به منظور حفظ ارزش‌های اخلاق سیاسی،‌افراد کابینه و دارای پست‌های کلیدی دولت تدبیر و امید تمایلی به ورود به صحنه رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری نشان نداده و تنها در صورت صلاحدید و تأیید آقای روحانی به این امر اقدام کنند.

با آرزوی انتخاباتی پرشور و مشارکت حداکثری مردم بزرگوار ایران زمین بار دیگر شاهد نشاط سیاسی، سربلندی و سرافرازی کشورمان باشیم.

جبهه اعتدال‌گرایان ایرانtelegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار