زمان انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان برای انتخاب جانشین آیت الله هاشمی مشخص شد\
  • با تصویب هیات رئیسه مجلس خبرگان؛

زمان انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان برای انتخاب جانشین آیت الله هاشمی مشخص شد

  • کد خبر: 211174
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 14 بهمن 1395

در ششمین جلسه هیات رئیسه مجلس خبرگان به ریاست آیت الله جنتی زمان انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان مشخص شد

به گزارش استناد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، شتمین جلسه هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم این مجلس صبح امروز پنجشنبه 14 بهمن در قم و با حضور اعضاء و ریاست آیت الله جنتی برگزار گردید.

در این جلسه پیرامون موضوعات اجلاس آتی مجلس خبرگان که 17 و 18 اسفند سال جاری در تهران تشکیل خواهد شد و نیز میهمانان ویژه این اجلاسیه بحث و تبادل نظر شد.

آیت الله جنتی رئس مجلس خبرگان رهبری در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت دهه فجر و سالروز ورود حضرت امام(ره) به میهن گفت:« انقلاب اسلامی، انفجار نوری بود که بر اساس ولایت فقیه و ایمان مردم به ولی فقیه شکل گرفت و درس بزرگی به جهانیان اعم از مسلمانان و غیر مسلمانان داد».
وی افزود:« این حرکت امام واقعاً ماندگار شد و اکنون با گذشت قریب چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی روز به روز شاهد برکات این حرکت عظیم و ماندگار حضرت امام قدس سره هستیم».
رئیس مجلس خبرگان تأکید کرد:« همه ما وظیفه داریم تا توان داریم پیام نهضت حضرت امام که قیام برای حمایت از اسلام و مردم مظلوم و مستضعف بود را بیان و تبیین کنیم تا پیام انقلاب اسلامی برای همیشه زنده و بالنده به نسلهای بعد منتقل گردد».
آیت الله جنتی در ادامه یاد و خاطره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت تصریح کرد: « رحلت برادر عزیزمان حضرت آقای هاشمی رفسنجانی که در طول دوران انقلاب پست های حساس و بسیار کلیدی این نظام را بر عهده داشتند و زحماتی را برای اسلام و انقلاب متحمل شدند گرامی می داریم و امیدواریم با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری جانشین مناسبی برای ایشان در مجمع تشخیص مصحلت نظام منصوب شود».
رئیس مجلس خبرگان در پایان با اشاره به حادثه پلاسکو، ضمن تقدیر از جانفشانی آتش نشانان و یاد شهدای آتش نشان را گرامی داشت.
♦️بر اساس مصوب جلسه امروز هیأت رئیسه مجلس خبرگان مقرر شد انتخابات میاندوره ای این مجلس همزمان با یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شود.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار