زمان آغاز فرایند انتخابات آینده / احتمال تغییر در زمان ثبت نام کاندیداها برای انتخابات شوراها\
  • رئیس ستاد انتخابات کشور؛

زمان آغاز فرایند انتخابات آینده / احتمال تغییر در زمان ثبت نام کاندیداها برای انتخابات شوراها

  • کد خبر: 211131
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 12 بهمن 1395

رئیس ستاد انتخابات کشور توضیحاتی را در مورد سه انتخاباتی که اردیبهشت سال آینده برگزار می شوند و زمان ثبت نام کاندیداها رائه نمود

به گزارش استناد نیوز، علی‌اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور در مورد برگزاری 3 انتخابات مهم در اردیبهشت 96 گفت: تشکیل هیأت‌های اجرایی برای انتخابات میان‌دوره مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا به ترتیب 8 و 25 اسفندماه 95 خواهد بود، همچنین تشکیل هیأت‌های اجرایی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در 22 فروردین 96 خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره زمانبندی ثبت‌نام داوطلبان انتخابات گفت: ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات میان‌دوره مجلس همزمان با دستور آغاز انتخابات یعنی 8 اسفندماه خواهد بود،‌ ولی از سوی دیگر ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراها طبق قانون از 30 اسفندماه انجام خواهد شد. همچنین ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری 22 فروردین 96 خواهد بود.

احمدی با اشاره به بررسی طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراها در مجلس تصریح کرد: در بحث طرحی که اکنون در قالب یک فوریتی در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، اگر قانون جدیدی وضع شود امکان اینکه زمان ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراها یک هفته جلوتر انجام شود، وجود دارد، ولی مستلزم تصویب این قانون جدید است که نمایندگان در حال بررسی این طرح هستند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به این طرح که اکنون در مجلس در حال بررسی است، امکان یکی شدن هیأت‌های اجرایی هر دو انتخابات وجود دارد و اینها مواردی است که در این طرح ذکر شده و تا زمانی که به تصویب نهایی نرسد، نمی‌خواهم به آن بپردازم، بلکه باید ببینیم قانون چه می‌گوید.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار