ردپای پرنگ اداره صمت سیمرغ در رونق مشاغل خانگی /کمبود بازرس داریم\

ردپای پرنگ اداره صمت سیمرغ در رونق مشاغل خانگی /کمبود بازرس داریم

  • کد خبر: 2111104320
  • چاپ
  • انتشار: 29 خرداد 1403 - 14:18

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سیمرغ با اعلام اینکه در سال گذشته در بحث مشاغل خانگی ۲۹ فقره تسهیلات بانکی به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال پرداخت شده است، گفت: ۲۸ نفر در واحدهای صنعتی مشغول به کار شدند .

خبرنگار: مریم معینی 

چنگیز گلدوست روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار استناد نیوز ضمن تبریک دهه تولید و تجارت ، یکم تیر روز اصناف و ۱۰ تیر روز صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه در حوزه اصناف ۲۰۶ نفر مشغول به کار شده اند ، گفت: ۴۸ واحد صنعتی در شهرک صنعتی و ۱۳ واحد در خارج از شهرک صنعتی مشغول فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: از این تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی ۳۸ واحد آن فعال بوده و ۹ واحد راکد است.

رئیس صمت سیمرغ به تصویب ۱۳ مصوبه در کارگروه تسهیل اشاره کرد و افزود: ۵۰ درصد مصوبات در سال گذشته تحقق یافته است و ۲۶ مورد بازدید نیز از واحدهای نظارتی توسط کارشناسان بازرس ما صورت گرفته است.

گلدوست خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود ۲ هزار و ۲۰۰ مورد بازرسی انجام شد و ۱۲۰ تخلف به ارزش ۱۲ میلیارد و ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به تعزیرات حکومتی معرفی شدند. 

وی با بیان اینکه در بخش آرد و نان ۳۵ واحد فعال داریم ، اظهار داشت: در سال گذشته ۳۸۵ مورد بازرسی با تشکیل ۴۵ پرونده تخلف به ارزش ۹۹۸ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال به مراجع قضایی معرفی شدند.

گلدوست تصریح کرد: در فصل کشاورزی در بخش کود و سم هفت فقره پرونده تخلف به ارزش ۹۷ میلیون و ۴۴۰ هزار ریال به تعزیرات معرفی شدند . 

رئیس صمت شهرستان سیمرغ در پایان از تعداد کم نیروهای بازرسی در این اداره گلایه کرد و گفت : نیاز است که در بازرسی ها ۲ بازرس حضور داشته باشند اما متاسفانه در این حوزه یک نیرو مشغول به فعالیت است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار