نگرانی سازمان ملل از تاثیر جنگ بر سلامت روانی مردم غزه\

نگرانی سازمان ملل از تاثیر جنگ بر سلامت روانی مردم غزه

  • کد خبر: 2111104133
  • چاپ
  • انتشار: 04 ارديبهشت 1403 - 07:08

گزارشگر ویژه سازمان ملل دوشنبه درباره تاثیرات جنگ بر سلامت روانی ساکنان نوار غزه هشدار داد.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از الجزیره، «تلالنگ موفوکنگ» گفت: فشار شدید روانی بعدا به نگرانی و سایر بیماری‌های روانی تبدیل خواهد شد. لازم است که حتما در این باره تدبیری اندیشیده شود.

وی افزود: نظام بهداشت و درمان غزه کاملا ویران شده و حق بهداشت و سلامتی از بین رفته است.

سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) وضعیت کودکان در نوار غزه را دردناک و غم انگیز توصیف کرد و نسبت به پیامدهای درازمدتِ تجاوزگری رژیم صهیونیستی بر سلامت جسمی، رشد و سلامت روانی کودکان این منطقه هشدار داد.

«تنس اینگرام» سخنگوی یونیسف در منطقه رفح در جنوب نوار غزه اظهار داشت که کودکان نوار غزه بدون داشتن مکان امنی که بتوانند به آن پناه ببرند در درگیری‌ها و آسیب های متوالی و مداوم ناشی از جنگ رژیم صهیونیستی علیه ساکنان این منطقه سرگردان شده اند.

سخنگوی یونیسف در عین حال اشاره کرد که به دلیل روحیه قوی که در بین ساکنان غزه وجود دارد، به رغم شرایط دشواری که مردم این منطقه با آن مواجه هستند، روزنه های امید را می بیند.

وی تاکید کرد که اگر کمک های انسانی کافی به نوار غزه برسد، هنوز فرصتی برای جلوگیری از قحطی در این منطقه وجود دارد اما دسترسی به کمک های بشردوستانه به ویژه در شمال این منطقه همچنان به شدت محدود است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار