سیلاب به ۶ شهرستان مازندران خسارت وارد کرد\

سیلاب به ۶ شهرستان مازندران خسارت وارد کرد

  • کد خبر: 2111103674
  • چاپ
  • انتشار: 14 آبان 1402 - 10:48

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران، گفت: سیلاب ناشی از بارش رگباری روز گذشته به ۶ شهرستان عباس آباد، چالوس، نوشهر، نور، سوادکوه و آمل خسارت زده است. ‎

به گزارش استناد نیوز، حسنیعلی محمدی روز یکشنبه در حاشیه جلسه مدیریت استان مازندران در فرمانداری شهرستان عباس آباد، افزود: نیروهای مدیریت بحران این استان به همراه دیگر عوامل مربوط شهرستان های یادشده از زمان وقوع سیل تا امروز بر روی ارزیابی خسارت و عملیات پاسخ به بحران متمرکز شده است.

وی اظهارداشت: اقدامات اولیه خدمات رسانی به سیل زدگان در این شهرستان ها به ویژه در غرب مازندران انجام شده و صبح امروز با هدف سرعت بخشی به خدمات رسانی، جلسه ستاد بحران استان با حضور استاندار مازندران در شهرستان عباس آباد در حال برگزاری است.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه تهمیدات و اقدامات لازم تا رفع شرایط اضطراری اتخاذ شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران، حجم بارش های روز و شب گذشته در برخی از نقاط مازندران را ۱۱۰ میلی متر اعلام و اضافه کرد: به خاطر حجم بالای سیلاب در برخی از مسیل ها و رودخانه های عباس آباد، نوشهر، چالوس، نور، سوادکوه و آمل متاسفانه بخشی از تاسیسات و ابنیه فنی این شهرستان خسارت وارد شده است.

وی اضافه کرد: در شهرستان عباس آباد که بیشترین خسارت سیل را داشتیم ۲ دهنه پل تخریب شده و راه دسترسی شهرک نواب این شهرستان نیز آسیب دیده است.

محمدی با رد شایعه شکستگی سد ذوات چالوس بر اثر سیلاب روز و شب گذشته در غرب مازندران، بیان کرد: تغییر مسیر سیلاب از سد انحرافی سرآبرود باعث تخریب بخشی از ابینه فنی و تعدادی از منازل روستایی علی آباد و ذوات چالوس شده است.

وی خاطرنشان کرد: سد ذوات تخریب نشده و این سد انحرافی است نه مخرنی؛ به خاطر تجمع درختان شکسته و افتاده در دهانه پل در این سد تغییر مسیر آب داشتیم.

به گفته وی همچنین بخشی از ابینه فنی و واحدهای مسکونی روستاهای ورازده و میانه شهرستان نور و روستای نفت چال سوادکوه و بخش مرکزی شهر زیرآب آسیب دیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با بیان این که بر اثر بارش های رگباری بخشی از تاسیسات توزیع و فوق توزیع برق در غرب مازندران آسیب و به دنبال آن برق بخشی از مناطق در نوشهر و چالوس قطع شده بود که در ساعت های اولیه با همکاری نیروهای امدادی این مشکل برطرف شده است.

باران شدید شنبه شب درشهرستان آمل باعث جاری شدن سیل دربرخی روستاها، آبگرفتگی منازل شهری و خرابی تاسیسات برقی شد.

براساس برآوردها بیش از ۵۰ میلیارد ریال خسارت برجا گذاشت.

به علت شدت بارش باران سیل آسا به جاده های ارتباطی چهار تا پنج روستا خسارت وارد کرد که بلافاصله با ورود عوامل راهداری و حمل ونقل جاده ای بخشی از مسیر بهسازی و تردد اولیه برقرار شد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار