۸۳ طرح کشاورزی مازندران در هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می شود\

۸۳ طرح کشاورزی مازندران در هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می شود

  • کد خبر: 2111103373
  • چاپ
  • انتشار: 01 شهریور 1402 - 12:30

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، گفت: به مناسبت هفته دولت ۸۳ طرح کشاورزی با هزینه ای بیش از ۱۰۲۱ میلیارد تومان در سطح این استان افتتاح و کلنگ زنی می شود.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از مازندپاچ، حسن عنایتی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه به مناسبت هفته دولت ۸۳ طرح شاخص کشاورزی در استان بهره برداری یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود، گفت: برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۱۰۲۱ میلیارد تومان هزینه و سرمایه گذاری شده است.
او افزود: ۷۸ طرح زراعت، باغبانی، دام و طیور، صنایع بسته بندی و آب و خاک با بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان در این هفته بهره برداری می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: این طرح‌ها شامل احداث چندین واحد گلخانه، تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری، لاینینگ کانال انتقال آب، بهسازی آببندان، آبیاری تحت فشار، کارخانه خوراک دام، کشتارگاه صنعتی دام، دامداری و مرغداری صنعتی، انتقال آب با لوله و بسته بندی برنج، غلات و حبوبات و گیاهان دارویی است.
عنایتی با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح‌ها ۲۰۹ نفر به صورت مستقیم مشغول کار می‌شوند، گفت:۹۳۴۰ خانوار در ۱۱۰ روستای مازندران از آثار طرح‌هایی که هفته دولت بهره برداری می‌شود برخوردار خواهند شد.
او افزود: عملیات اجرایی ۵ طرح با سرمایه گذاری ۷۱۱ میلیارد تومان نیز هفته دولت آغاز می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: این طرح‌ها با سرمایه گذاری ۷۱۱ میلیارد تومان شامل آبیاری تجمیعی، پرورش مرغ گوشتی در قالب زنجیره تولید به ظرفیت ۱.۵ میلیون قطعه و شهرک گلخانه‌ای ۵۴.۵ هکتاری است.
سال گذشته در هفته دولت، ۴۷ طرح تولیدی، خدماتی و زیربنایی کشاورزی با اعتبار ۱۴۷ میلیارد تومان، اشتغالزایی ۱۶۸ نفر و بهره مندی ۳ هزار و ۲۴ خانوار افتتاح شده بود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار