توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد\
  • رهبر انقلاب ؛

توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

  • کد خبر: 2111103200
  • چاپ
  • انتشار: 21 خرداد 1402 - 14:50

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه چالش ۲۰ ساله هسته‌ای نشان داد که نباید به وعده‌ها اعتماد کرد، گفتند: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد.


به گزارش استناد نیوز، جمعی از دانشمندان، متخصصان، کارشناسان و مسئولان صنعت هسته‌ای کشور صبح امروز (یکشنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
پیش از این دیدار رهبر انقلاب از نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای که در حسینه امام خمینی برپا شده است، بازدید کردند.
گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب به شرح زیر است:
- بهانه‌ سلاح هسته‌ای دشمنان دروغ است و خودشان هم می‌دانند
دشمنان بیست سال است برای ما چالش هسته‌ای درست کرده‌اند چون می دانند که حرکت در صنعت هسته‌ای در حکم کلید برای پیشرفتهای علمی کشور است؛بهانه‌ی سلاح هسته‌ای دروغ است و خودشان هم می‌دانند؛ما روی مبنای اسلامی‌مان نمی‌خواهیم طرف سلاح برویم و الا اگر این نبود جلویش را نمی‌توانستند بگیرند؛ همچنانی که جلوی پیشرفت‌های هسته‌ای ما را تا الان نتوانستند بگیرند.
صنعت هسته‌ای از لحاظ پیشرفت کشور و ارتقای وضع زندگی مردم، دارای اهمیت است
- صنعت هسته‌ای هم از لحاظ پیشرفت و توانایی‌های کشور در عرصه‌های فنی، اقتصادی، سلامت، غیره که آبرو می‌بخشد به کشور، زندگی را برای مردم بهتر می‌کند، هم از این جهت دارای اهمیت است، هم از جهت وزن سیاسی جهانی و بین‌المللی برای کشور.
جهت سوم از لحاظ روحیه‌ اعتماد به نفس ملی است. این کار شما درست نقطه‌ مقابل حرکت دشمن است. یعنی روح امید را، روح اعتماد به نفس را در ملت تزریق می‌کند.
در چالش بیست ساله هسته‌ای فهمیدیم چه کسانی قابل اعتمادند و چه کسانی قابل اعتماد نیستند
- حقیقت دیگر، نامطمئن بودن طرفهای ما و مخالفین ما در وعده‌هایشان است. تا حالا در این سال‌های متمادی- حالا آنهایی که از شماها سابقه‌ بیشتری در این هسته‌ای دارید، توجه دارید که به چه چیزهایی من اشاره می‌کنم- وعده‌های زیادی در بخشهای مختلف، چه دولتهایی که طرف مذاکره‌ ما بودند، چه خود آژانس، وعده‌هایی دادند و به آن وعده‌ها عمل نکردند، بارها، وعده‌های غیرقابل تحقق، بی‌اعتمادی؛ پس بنابراین یکی از دستاوردهای این چالش بیست‌ساله هم همین است که ما فهمیدیم که به وعده‌های اینها، به حرفهای اینها نمی‌شود اعتماد کرد.
اینها دستاوردهای مهمی است، اینها را مهم بدانید. ما خیلی جاها ضربه خوردیم برای خاطر همین اعتمادهای بیجا. اینکه یک ملت، مسئولین یک کشور، بدانند، بفهمند، که کجا باید اعتماد کنند، کجا نباید اعتماد کنند، این خیلی مهم است؛ این را ما فهمیدیم، ما در این بیست سال، فهمیدیم که چه کسانی قابل اعتمادند، چه کسانی قابل اعتماد نیستند. منبع / ایرناtelegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار