ارتباط تمام‌وقت مردم با دولت از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند\
  • وزیر ارتباطات؛

ارتباط تمام‌وقت مردم با دولت از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

  • کد خبر: 2111103115
  • چاپ
  • انتشار: 13 ارديبهشت 1402 - 10:53

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معاون مجلس گفت: اکنون سه‌هزار خدمت توسط دستگاه‌های دولتی در پنجره واحد ارائه می‌شود و مردم از طریق یک کانال می‌توانند با همه دولت در ارتباط باشند.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از ایرنا، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده، دغدغه‌ها و مسائل مطرح شده توسط نمایندگان را مورد بررسی قرار داد.
وی با اشاره به اقدامات و پروژه‌های مختلف این وزارتخانه در دولت سیزدهم، گفت: شبکه ملی اطلاعات، پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها، پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، توسعه صنعت فضایی، توسعه ارتباطات روستایی و حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی از اولویت‌های برنامه‌های دولت در این دوره است.
وزیر ارتباطات به ارائه سه‌هزار خدمت توسط دستگاه‌های دولتی در پنجره واحد خدمات اشاره کرد و افزود: با الکترونیکی و هوشمند شدن خدمات مردم از طریق یک کانال می توانند با همه دولت در ارتباط باشند.
زارع پور، به فعالیت پیام‌رسان‌های داخلی و توسعه آنان اشاره کرد و ادامه‌داد: در برنامه داریم که با حمایت از پیام رسان های داخلی، بتوانند بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند و مورد اقبال کاربران خارجی هم قرار گیرند.
وزیر ارتباطات به فعالیت‌های حوزه فضایی نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری پرتاب‌هایی را در برنامه خود داریم و سال پرباری برای صنعت فضایی کشور خواهد بود.
وی درباره دغدغه نمایندگان در حوزه حفظ داده های مردم در پلتفرم های داخلی نیز خاطرنشان‌کرد: لایحه حفاظت از داده های کاربران در فضای مجازی در وزارت ارتباطات نهایی شده است و به زودی پس از بررسی در دولت به مجلس فرستاده خواهد شد که با تصویب نهایی این لایحه نگرانی مردم در این حوزه نیز رفع می‌شود.
«مصطفی طاهری» رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در این جلسه به موضوعات توسعه ارتباطات روستایی، اجرای دقیق قانون داده و اطلاعات ملی، لایحه حفظ داده‌های شخصی مردم و دولت هوشمند به عنوان مطالبات مورد پیگیری این کمیسیون اشاره کرد.
در ادامه این جلسه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز موضوعاتی را مانند تسریع در شبکه ملی اطلاعات، توسعه ارتباطات ثابت، توسعه آموزش‌های مجازی، تامین امنیت اطلاعات مردم در پیام‌رسان های داخلی و توسعه و افزایش کیفیت ارتباطات روستایی را مطرح کردند.
همچنین تعدادی از مدیران شرکت‌های و سازمان‌های تابعه وزارت ارتباطات نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه کاری خود ارائه کردند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار