نمایشگاه عرضه مستقیم کالاهای اساسی از 20 اسفندماه در شهرهای مازندران برپا می شود\

نمایشگاه عرضه مستقیم کالاهای اساسی از 20 اسفندماه در شهرهای مازندران برپا می شود

  • کد خبر: 2111103014
  • چاپ
  • انتشار: 09 اسفند 1401 - 06:40

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران از برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا های اساسی و کشاورزی در تمامی شهر های استان مازندران از ۲۰ اسفندماه خبر داد.


به گزارش روز سه شنبه استناد نیوز، حسن خیریانپور  در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مازندران با اشاره به این که نمایشگاه عرضه مستقیم کالا های اساسی و کشاورزی در تمامی شهر های استان مازندران از ۲۰ اسفند برپا می شود، خاطرنشان کرد :۲۵۰ تومان سهمیه مرکبات و ۳۵۰ تومان سهمیه سیب استان مازندران است که از ۲۲ اسفند ماه با برپایی این نمایشگاه در سراسر استان توزیع می شود.
وی ادامه داد :با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان را پیش رو داریم توزیع خرما در سراسر استان مازندران از ۲۰ اسفند ماه آغاز می‌شود و همچنین در نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا های اساسی و کشاورزی نیز این محصول عرضه می گردد.
خیریانپور، گفت :تاکنون بیش از ۱۰۰۰ تن شکر در استان مازندران طی روزهای گذشته توزیع شده است و ۲۳۰۰ تن دیگر در انبار استان موجود است، در صورت نیاز سهمیه جدید برای استان مازندران نیز اخذ خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران افزود :اتاق اصناف نیز به صورت عملیاتی در راستای نظارت بر تنظیم بازار به صورت شبانه‌روزی حضور فعال دارد و بیش از ۲۵۰ نانوایی کشیک در سراسر استان در ایام شب عید فعالیت خواهند کرد و همچنین ۱۸ هزار کیسه آرد به منظور خدمات‌دهی به مردم در ایام عید و ماه مبارک رمضان به استان های مازندران و خراسان رضوی به عنوان دو استان مسافر خیز اختصاص داده شد.
این مسئول اضافه کرد :استان مازندران امسال با توجه به اینکه دو سال کرونا را پشت سر گذاشتیم با حجم بالای مسافر مواجه خواهد بود، لذا یکی از صنوفی که با ترافیک زیادی مواجه خواهد شد نانوایی ها می باشند که می بایست با برنامه ریزی راهبردی و اساسی بتوانیم نانوایی ها را در این ایام ساماندهی کنیم.
حسن خیریان پور تصریح کرد :نانوایی های کشیک باید در محورهای اصلی و مبادی ورودی شهرها با اعطای سهمیه های بیشتر در ساعاتی جدا از ساعات موظفی نیز به مردم خدمات ارائه دهند و ۴۶۰ تن سهمیه گوشت استان مازندران در ایام شب عید و ماه مبارک رمضان است و در توزیع گوشت قرمز می بایست از ظرفیت اتاق اصناف و اتاق تعاون استفاده شود و تیم نظارت و بازرسی اداره کل صمت از ۱۵ اسفند تا ۲ روز پس از عید فطر در نقاط مختلف استان مستقر می باشد و اقدامات لازم را جهت نظارت بر گرانفروشی و کم فروشی انجام می دهد .
وی تاکید کرد :ثبت نام کالای اساسی در ۲۰ گروه کالایی تنظیم شده است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در فروشگاه های بزرگ استان و سایر نقاط توزیع می شود و صف های طویل نانوایی ها در استان مازندران و شهرستان های استان فارس توسط فرمانداران و سایر مدیران باید نظارت و ساماندهی شود و از تعطیلی خودسرانه نانوایی ها باید جلوگیری شود تا برخی نانوایی‌ها که کمتر از سهمیه شان فعالیت می کنند با بازرسی و نظارت شبانه روزی جلوی این اقدام گرفته شود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار