۴۷۳ دانشجو در مازندران آموزش های مهارتی را فراگرفتند\
  • مدیر کل فنی و حرفه ای مازندران؛

۴۷۳ دانشجو در مازندران آموزش های مهارتی را فراگرفتند

  • کد خبر: 2111102830
  • چاپ
  • انتشار: 16 آذر 1401 - 14:33

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با بیان اینکه تا کنون ۲۳ مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان در دانشگاه های استان ایجاد شده است، گفت: از ابتدای سالجاری ۴۷۳ دانشجو ۵۲ حرفه آموزشی را در ۸۷ دوره مهارتی طی کرده اند.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، سید حسین درویشی ، در گزارشی به اهمیت مهارت آموزی دانشجویان پرداخت و گفت : تردیدی نیست که یکی از دلایل گسترش بی حد و اندازه دانشگاههای کشور در سالهای اخیر، موجب به تاخیر انداختن حضور جویندگان کار در بازار کار کشور است و حاصل این همه رشد، نرخ بیکاری بیش از ۵۰ درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی است.
وی ادامه داد : هم اکنون ۷۰ ‌درصد از مهارت جویان کشور که به مراکز فنی و حرفه ای مراجعه می‌کنند، فارغ التحصیل دانشگاهی هستند؛ به عبارتی این میزان مراجعه کننده نشان می‌دهد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با آموزشی کوتاه مدت می توانند به کار مشغول شوند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در خصوص مهارت آموزی دانشجویان در سال ۱۴۰۱ گفت : تا کنون ۲۳ مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان در دانشگاه های استان ایجاد شده است و از ابتدای سالجاری ۴۷۳ دانشجو ۵۲ حرفه آموزشی را در ۸۷ دوره مهارتی طی کرده اند.
سید حسین درویشی در خاتمه این گزارش بیان داشت : در صورتی که ساختار اقتصادی کشور مناسب جذب نیروی کار باشد، چه بسا جوانان ترجیح می دهند به جای هزینه‌های گزاف دانشگاه از طریق دوره‌های کوتاه مدت جذب بازار کار شوند. از اینرو آموزش فنی و حرفه ای از ارکان مهم و اساسی برای ورود افراد به بازار کار و دستیابی به شغل های پایدار و باثبات محسوب می شودtelegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار