رابرت مالی مدعی شد؛ قطعنامه شورای حقوق بشر علیه ایران اقدام غرب نبود\

رابرت مالی مدعی شد؛ قطعنامه شورای حقوق بشر علیه ایران اقدام غرب نبود

  • کد خبر: 2111102782
  • چاپ
  • انتشار: 05 آذر 1401 - 09:42

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران طی پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر مدعی شد که قطعنامه روز پنج‌شنبه شورای حقوق بشر علیه ایران اقدام غرب نبوده است.

به گزارش استناد نیوز، رابرت مالی در پیام خود نوشت: قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه ایران از سوی بیش از دو جین کشور از سراسر دنیا مورد حمایت قرار گرفت و برخلاف ادعای ایران، اقدامی غربی نبوده است.

وی در ادامه مدعی شد: این قطعنامه، علیه ایران نیست بلکه قطعنامه‌ای در حمایت از مردم ایران و پاسخگو کردن کسانی است که حقوق اساسی‌شان را از آنها سلب می‌کنند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل روز پنج‌شنبه تحت فشارهای آلمان و ایرلند یک نشست ویژه برای بررسی آنچه سرکوب اعتراضات در ایران عنوان شده بود، برگزار کرد که در پایان آن، قطعنامه‌ای ضد ایرانی با 25 رای موافق، 6 رای مخالف و 15 رای ممتنع به تصویب رسید.

راب مالی روز گذشته نیز با استقبال از صدور این قطعنامه در صفحه توییترش نوشت: شورای حقوق بشر سازمان ملل اولین جلسه ویژه‌اش را درباره ایران برای رسیدگی به وضعیت رو به وخامت حقوق بشر تشکیل داد. سرسختانه به تشکیل یک هیات حقیقت‌یاب برای مستندسازی موارد نقض حقوق بشر و پیگیری پاسخگو شدن مرتکبان آن رای داد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در ادامه اظهاراتش علیه کشورمان نوشت: همان طور که نماینده آمریکا در این کمیسیون گفت، «مقامات ایران قادر نخواهند بود بدون این که شناخته شوند، مرتکب این سرکوب خشونت‌بار شوند. جامعه بین‌المللی نظاره‌گر است.

شب گذشته و در پی تشکیل جلسه ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل برای بررسی «وضعیت حقوق بشر» در ایران، قطعنامه‌ای علیه ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل با ۲۵ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع به تصویب رسید.

 

محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین درباره صدور این قطعنامه گفت: سازمان ملل تحت سلطه رژیم‌هایی غربی است که در تسلیحات شیمیایی برای استفاده علیه ایران در اختیار صدام قرار دادند.
مرندی در ادامه بیان کرد: رژیم‌هایی که میزبان گروهک‌های تروریستی ضد ایرانی مانند مجاهدین خلق هستند. رژیم‌هایی که تحریم‌های فشار حداکثری علیه شهروندان ایرانی اعمال می‌کنند. ایران این جنایتکاران را نادیده خواهد گرفت.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار