پیام وزیر فرهنگ به جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب\

پیام وزیر فرهنگ به جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب

  • کد خبر: 2111102690
  • چاپ
  • انتشار: 11 آبان 1401 - 09:50

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به هشتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب این رویداد را عنصری مهم در تحقق عدالت فرهنگی دانست.


به گزارش روز چهارشنبه استناد نیوز و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن کامل پیام وزیر فرهنگ به هشتمین جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب به شرح زیر است:
«با اهداء سلام و تقدیر از تلاش‌ های همکاران معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری هشتمین جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب که با همکاری نهاد کتابخانه‌ های عمومی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی و کانون‌ های فرهنگی هنری مساجد برگزار می‌ شود، امیدوارم شاهد تحقق اهداف این حرکت مهم فرهنگی باشیم.
مفهوم وسیع عدالت فرهنگی بدان معناست که همه بخش‌ های کشور از مواهب فرهنگی به نحو عادلانه بهره‌مند شوند؛ رویکردی که به صورت همه جانبه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری می‌ شود و معاونت فرهنگی در زمینه پیشروست.

ما کتاب را سرمایه مهم حوزه فرهنگ می‌ دانیم و معتقدیم در هر منطقه از کشور که کتاب وارد زندگی مردم شود، به همان اندازه شاهد پیشرفت و توسعه خواهیم بود.
وزارت فرهنگ از برپایی جشنواره‌ های متنوع مرتبط با حوزه کتاب، گسترش فرهنگ کتابخوانی که به انس بیشتر مردم با کتاب منجر شود، حمایت خواهد کرد.
جشنواره دوستدار کتاب که معطوف به روستاییان و عشایر عزیز کشورمان است بحمدالله هشتمین دوره برپایی را تجربه می‌ کند و بر اساس گزارش‌ ها دویست و هشتاد و پنج روستا از استان‌ های سراسر کشور در این طرح مشارکت کرده اند که در پایان مراحل داوری، ۹ روستا به عنوان برگزیده و یک روستا به عنوان «استمرار» معرفی می‌ شود.
امیدوارم در سال‌های آینده فضا به گونه‌ ای فراهم شود که تعداد روستا‌های مشارکت کننده به بیشتر از هزار روستا برسد.
امروز روستا‌ها و عشایر به برکت انقلاب اسلامی و سیاست راهبردی چهار دهه گذشته، بستر رویش بسیاری از استعدادهاست و جشنواره دوستدار کتاب در شناسایی نخبگان نقش مهمی ایفا می‌ کند.
در پایان بار دیگر ضمن تقدیر از تلاش‌ های معاونت فرهنگی، از همکاران این حوزه می‌ خواهم جشنواره دوستدار کتاب سال آینده از منظر کمی و کیفی گسترش پیدا کند تا شاهد رشد و اعتلای فرهنگ کتابخوانی و بروز استعداد‌ها و ظرفیت‌ ها از رهگذر این جشنواره باشیم.
همه شما را به خدای متعال می‌سپارم. موفق و پیروز و مظفر باشید، ان شاالله».
گفتنی است، هشتمین دوره جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب به همت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آبان ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد و به دلیل استقبال، چندین بار این جشنواره تمدید شد. طی این دوره ۲۸۵ روستا برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی کردند و در نهایت ۵۲ روستا به مرحله داوری ملی رسیدند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار