آموخته امام به جامعه و دولتمردان خدمت برای خدا بود\
  • رئیس جمهور؛

آموخته امام به جامعه و دولتمردان خدمت برای خدا بود

  • کد خبر: 2111102400
  • چاپ
  • انتشار: 01 شهریور 1401 - 11:07

رئیس جمهور با اعلام اینکه آموخته امام به جامعه و دولتمردان خدمت برای خدا بود، گفت : تمام اقداماتی که انجام می‌شود و گام‌های که بر داشته می‌شود، نباید پیرامون آن به احدی منت گذاشت. ما باید با امام(ره) پیمان ببندیم که هیچ خدمت ما منتی برای مردم نباشد. کار ما باید خدمت برای خدا و کره گشایی از زندگی مردم باشد.

به گزارش استناد نیوز، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» روز سه شنبه و در آستانه آغاز هفته دولت که به منظور تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی حضور یافت،گفت: آمدن اعضای دولت در روز اول هفته دولت به مرقد نورانی امام راحل این پیام را دارد که دولت میثاق با امام را میثاق با همه خوبی‌ها و با همه ارزش‌ها می داند چون امام راحل عبد صالح خدا بود و دل در گروه خداوند داشت و تمام وجود او خدمت به مردم بود. عهد و پیمان با امام(ره)،میثاق با همه خوبی‌ها و ارزش‌هاست. چون امام(ره) دل در گرو خدا داشت و با تمام وجود در خدمت مردم بود.

آیت الله رئیسی ادامه داد: از روح بلند امام(ره) کمک بخواهیم و مدد بجویم که به اذن پرودگار روح بلند ایشان و تمام گام‌هایی که برداشته می‌شود، در مسیر خدمت به مردم باشد. نباید بر احدی منت گذاشت، کارها فقط باید برای خدا انجام شود تا قیمت پیدا کند.

رییس جمهور افزود: امروز در سرتاسر جهان خدمت به مردم یک ارزش است.برخی با نیات منفعت‌گرایانه و مادی‌گرایانه به مردم خدمت می‌کنند و فقط به دنبال نفع شخصی خود هستند، برخی هم خدمت را فقط از سر نوع دوستی، و دلسوزی انجام می‌دهند که ریشه انسان محوری دارد.

آیت الله رئیسی گفت: نگاه امام به مردم نگاه تشریفاتی نبود و دولت معتقد است که هر جا به مردم و جوانان اعتماد کند آنجا میدان موفقیت است، این نگاه سیره امام خمینی است. اعتماد بنیانگذار جمهوری انقلاب اسلامی موجب پیروزی انقلاب و تثبیت آن شد.

وی اظهار داشت: خیلی‌ها امروز در این کره خاکی مدعی خدمت به مردم هستند. برخی، نگاه مادی گرایانه به خدمت دارند و به دنبال نفع خود، حزب و جریانشان هستند. یک نوع خدمت داریم که از نوع دوستی است. مثلاً می‌گویند ما دلمان می‌سوزد، کسی مسکن و کار و رفاه و سایر موارد نداشته باشد و این نوعی از خدمت و نوعی نگاه انسان مدارانه است.

رییس جمهور افزود: آموخته امام به جامعه و دولتمردان خدمت برای خدا بود. تمام اقداماتی که انجام می‌شود و گام‌های که بر داشته می‌شود، نباید پیرامون آن به احدی منت گذاشت. ما باید با امام(ره) پیمان ببندیم که هیچ خدمت ما منتی برای مردم نباشد. کار ما باید خدمت برای خدا و کره گشایی از زندگی مردم باشد.

وی اضافه کرد: دولت توجه به مردم و باور به مردم را سرلوحه کار خود می‌داند و اعتقاد دارد هر جا به مردم اعتماد کند موفق خواهد بود. امام(ره) در جنگ ۸ ساله به مردم و جوانان اعتماد کردند و اعتماد ایشان موجب پیروزی انقلاب و تثبیت نظام اسلامی شد. هم دوره تشکیل و هم دوره تثبیت انقلاب اسلامی، اعتماد به مردم و جوانان وجود داشت.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار