منتفی شدن فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع خارجی\

منتفی شدن فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع خارجی

  • کد خبر: 2111102338
  • چاپ
  • انتشار: 13 تیر 1401 - 10:25

 وزیر راه و شهرسازی از منتفی شدن فروش بلیت پروازهای داخلی به نرخ دلاری خبر داد.

به گزارش استناد نیوز‌ و به نقل از صدا وسیما، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از منتفی شدن فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی خبر داد.

وی افزود: از این به بعد فروش بلیت پروازهای داخلی با دلار را نخواهیم داشت این موضوع دیروز یکشنبه ۱۲ تیر نیز به ایرلاین‌ها به صورت مکتوب ابلاغ شده است؛ در جلسه‌ای هم که دیروز مدیران ایرلاین‌ها با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری داشته اند، این ممنوعیت به آنها اعلام شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: هیچ ایرلاینی حق ندارد بالاتر از آنجه در وبسایت سازمان هواپیمایی کشوری منتشر شده، اقدام به فروش بلیت پرواز داخلی کند.

وی تأکید کرد: مردم گرانفروشی را به ما منتقل کنند. دستور داده ایم در فرودگاه‌های کشور میز بازرسی گذاشته شود تا مردم مراجعه کرده و گرانفروشی را گزارش دهند.

گفتنی است ۱۰ روز قبل بخشنامه‌ای در خصوص فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی از سوی انجمن شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ و اجرای آن از ۳ تیر ماه از سوی ۸ ایرلاین آغاز شد و به تدریج سایر ایرلاین‌ها هم به آن پیوستند که از این به بعد این موضوع منتفی شده است.

پیش از این نیز سید رضا فاطمی مدیرکل گردشگری داخلی وزارت گردشگری و نیز معاون گردشگری این وزارت خانه مخالفت وزارت مذکور با فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی را اعلام کرده بودند.

حسن خوشخو معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری هم پیشتر اعلام کرده بود این تصمیم انجمن شرکت‌های هواپیمایی با هماهنگی سازمان هواپیمایی بوده و این سازمان با اجرای این طرح موافق بوده است.

وزارت امور خارجه نیز در نامه‌ای به سازمان هواپیمایی کشوری مخالفت خود با فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی را اعلام کرده بود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار