سیل در چین میلیون ها نفر را بی خانمان کرد\

سیل در چین میلیون ها نفر را بی خانمان کرد

  • کد خبر: 2111102287
  • چاپ
  • انتشار: 30 خرداد 1401 - 15:48

طوفان‌ شدید و بارندگی که طی ۶۰ سال گذشته بی سابقه بوده، بخش‌های گسترده‌ای از جنوب چین را درنوردیده و سبب جاری شدن سیل و رانش زمین در این مناطق شده است.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از خبرگزاری «شینهوا»، در پی بارندگی شدیدی که در بخش‌های گسترده ای از جنوب چین اتفاق افتاده که در ۶۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است، استان «جیانگ شی» واقع در شرق این کشور نیز امروز در پی ثبت ایستگاه‌های محلی بارندگی و آبی و هشدار بالا رفتن سطح رودخانه ها وضعیت قرمز برای وقوع سیل در منطقه اعلام کرد.
بارندگی سنگین در جیانگ شی موجب جاری شدن نخستین سیل سال جاری با بالا رفتن سطح آب رودخانه «چانگجیانگ» و رودخانه «شی اوهه» در این استان شده است.
براساس داده های مرکز نظارت ایستگاه‌های آبی محلی تخمین زده می شود سطح آب رودخانه‌های منطقه در چهار روز آینده در دریاچه «پویانگ»، بزرگترین دریاچه آب شیرین چین به دلیل بارندگی شدید از این بالاتر و تا حدود ۰.۴ متر بالاتر از سطح هشدار خواهد رفت که ممکن است منجر به وقوع سیل شود.
چین چهار سطح رنگ بندی برای سیستم هشدار آب و هوایی خود دارد که در آن رنگ قرمز نشان دهنده هشدار بسیار جدی است و سپس این رنگ بندی با نارنجی، زرد و آبی به سمت کمتر شدن سطح هشدار می رود.
در سال های اخیر تغییرات اقلیمی موجب تاثیرات مخربی در سراسر کشورهای جهان شده و میزان وقوع سیل ها و رانش زمین در بسیاری از کشورها بیش از پیش شده است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار