صادرات ایران به سوریه دو برابر شد\

صادرات ایران به سوریه دو برابر شد

  • کد خبر: 2111102206
  • چاپ
  • انتشار: 09 خرداد 1401 - 13:18

ایران- رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه از دو برابر شدن صادرات ایران به سوریه خبر داد و گفت: دو کشور در کنار هم می‌توانند تولیدات خود را به منطقه عرضه کنند و از بازار آن نهایت بهره‌برداری را ببرند.

به گزارش استناد نیوز «کیوان کاشفی» در همایش توسعه اقتصادی ایران و سوریه اظهار داشت: با تلاش مسوولان و بخش خصوصی دو کشور به نتایج خوبی دست یافتیم که رشد ۶۰ درصدی تبادلات و دو برابر شدن صادرات ایران از جمله این موارد است.

وی با بیان اینکه سقف ظرفیت و توانایی تجاری دو کشور یک میلیارد دلار نیست، تصریح کرد: دسترسی به این هدف دور از دسترس نیست، اما در صورت رفع مشکلات تجاری میان دو کشور می‌توان برای توسعه گسترده روابط تجاری اقدام کرد.

کاشفی با بیان اینکه با اقدامات دو کشور بسیاری از نگرانی‌ها رفع و تجارت تسهیل شده است، تاکید کرد: بخشی از توافقات دیگر در مسیر عملیاتی شدن است که اگر به سرانجام مناسب برسد بستر مناسبی را برای افزایش تبادلات فراهم می‌کند.

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه با بیان اینکه وظیفه اتاق‌های بازرگانی است که اشتیاق موجود تجار را تبدیل به توسعه اقتصادی کند، گفت: یک شتاب‌دهنده واقعی برای افزایش تجارت دو کشور کاهش تعرفه‌های ترجیحی میان دو کشور است و ایران و سوریه علاقه‌مند هستند تا ویژگی خاص و استثنایی برای تعرفه‌های خود قائل شوند که می‌تواند فعالیت اقتصادی را تسهیل کند. 

وی تصریح کرد: ایران در تولید بسیار قوی است و همین وضعیت در سوریه نیز وجود دارد که در صورت هم‌پیمانی و همراهی دو کشور و بعد از حل مشکلات، منطقه می‌تواند از تولیدات دو کشور استفاده کند.

کاشفی گفت: منطقه متعلق به ما است و می‌توانیم از بازار آن نهایت استفاده را داشته باشیم که امیدوارم به‌زودی محقق شود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار