روسیه بیش از ۲ هزار موشک به اوکراین شلیک کرد\
  • در طول سه ماه گذشته؛

روسیه بیش از ۲ هزار موشک به اوکراین شلیک کرد

  • کد خبر: 2111102150
  • چاپ
  • انتشار: 29 ارديبهشت 1401 - 07:30

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد، در طول سه ماه گذشته، روسیه بیش از ۲ هزار موشک به اوکراین شلیک کرده است.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از "آسوشیتد پرس"، زلنسکی در اظهارات چهارشنبه شب خود به مردم اوکراین گفت: اکثر این موشک‌ها به مناطق غیر نظامی برخورد کرده و ارزش راهبردی نظامی زیادی برای روسیه نداشته است.
رئیس جمهور اوکراین افزود، در روز گذشته (سه‌شنبه) موشک‌های روسیه به شهرهای میکولایف و دنیپرو واقع در جنوب این کشور اصابت کرده است.
زلنسکی به بیانیه روسیه مبنی بر استقرار تسلیحات لیزری جدید در اوکراین اشاره کرد و گفت، این امر نشان دهنده تمایل مسکو به یافتن جایگزینی برای موشک‌های خود است.
رئیس جمهور اوکراین در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد، اوکراین مصمم به باز پس گیری شهرهای جنوبی خرسون، ملیتوپل، بردیانسک، انرودار و ماریوپل از نیروهای روسیه است.
وی تاکید کرد: همه شهرها و جوامع ما که به صورت موقت اشغال شده‌اند باید بدانند که اوکراین بازخواهد گشت.
یوری بوریسوف معاون نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه در یک برنامه زنده تلویزیونی از به کارگیری نسل جدید سلاح‌های لیزری در ارتش این کشور خبر داد.
بوریسوف گفت: این سلاح‌ها در حال ارسال به پایگاه‌های روسیه در مرزهای اوکراین است و اولین نسل از این سلاح‌ها به زودی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی اعلام کرد، سلاح لیزری زادیرا می‌تواند ماهواره‌های شناسایی را در فاصله ۱۵۰۰ کیلومتری کور کند.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.
وی سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را "عملیات ویژه" خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. جنگ در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

 

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار