دومین برج خشک نیروگاه شهید مفتح بهار سال آینده وارد مدار می‌شود/ کاهش 85 درصدی در مصرف آب\

دومین برج خشک نیروگاه شهید مفتح بهار سال آینده وارد مدار می‌شود/ کاهش 85 درصدی در مصرف آب

  • کد خبر: 2111102081
  • چاپ
  • انتشار: 18 ارديبهشت 1401 - 15:40

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه دومین برج خشک نیروگاه شهید مفتح همدان بهار سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: اجرای این طرح موجب کاهش ۸۵ درصدی مصرف آب این واحد به میزان سه میلیون مترمکعب در سال خواهد شد.

مریم معینی - به گزارش استناد نیوز و به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، حمیدرضا عظیمی در جریان بازدید از نیروگاه شهید مفتح همدان، میزان پیشرفت احداث سیستم برج خشک واحد دوم نیروگاه را بیش از ۵۵ درصد برشمرد و افزود: در راستای اجرای سیاست‌های صنعت برق حرارتی به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب، پروژه اصلاح سیستم خنک‌کن اصلی نیروگاه از سیستم‌تر به برج خشک در دستور کار برق حرارتی قرار گرفته است.
معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی یادآور شد: فاز اول این طرح برای واحد اول نیروگاه شهید مفتح با موفقیت در مدار قرار گرفته و باعث صرفه‌جویی ۸۵ درصدی مصرف آب این واحد شده است.
وی با تاکید بر اینکه اجرای این پروژه نیز موجب صرفه‌جویی سالیانه سه میلیون مترمکعبی در مصرف آب واحد دوم نیروگاه و کمک به تولید پایدار واحد ۲۵۰ مگاواتی این نیروگاه بخار خواهد شد، اضافه کرد: امیدوارم با تسریع در تامین تجهیزاتی همانند پمپ‌ها، مبدل‌ها و تامین به موقع منابع مالی بتوانیم این پروژه را بهار سال آینده به بهره‌برداری برسانیم.
عظیمی با اشاره به آخرین وضعیت تولید و تعمیرات چهار واحد بخار ۲۵۰ مگاواتی این نیروگاه، تاکید کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تمامی واحدهای این نیروگاه هزار مگاواتی در مدار تولید قرار دارند و آماده تامین برق مطمئن و پایدار در دوره پیک مصرف تابستان امسال هستند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار