تولیدکنندگان واکسن کرونا می‌توانند مازاد نیاز کشور را صادر کنند/نهادینه کردن رعایت اصول بهداشتی با الگوگیری از رفتار رهبر معظم انقلاب\
  • رئیس جمهوری؛

تولیدکنندگان واکسن کرونا می‌توانند مازاد نیاز کشور را صادر کنند/نهادینه کردن رعایت اصول بهداشتی با الگوگیری از رفتار رهبر معظم انقلاب

  • کد خبر: 2111101887
  • چاپ
  • انتشار: 27 فروردين 1401 - 14:56

رئیس‌جمهور بر تداوم رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکید کرد و با افتخارآمیز برشمردن اقدام شرکت‌های ایرانی در تولید واکسن کرونا گفت: این شرکت‌ها می‌توانند با در نظر گرفتن ذخیره لازم برای آینده، واکسن‌های مازاد نیاز را صادر کنند.


به گزارش استناد نیوز، آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» روز شنبه در این نشست با تبریک ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) و قدردانی از همه دست‌اندرکاران مقابله با بیماری کرونا، گفت: مسئولان و متولیان امور در رفتار خود، با الگو گرفتن از سلوک رهبر معظم انقلاب، تلاش کنند رعایت اصول بهداشتی و احترام به توصیه‌های متخصصان و مصوبات ستاد ملی کرونا را در جامعه نهادینه و فرهنگ‌سازی کنند.
رئیس جمهور در ادامه به تداوم رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکید کرد و افزود: گذشت زمان و کاهش شدت بیماری کرونا نباید موجب عادی‌انگاری و سستی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شود.
آیت الله رئیسی مرجع رسمی و اصلی اطلاع‌رسانی درباره بیماری کرونا را وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا دانست و تصریح کرد: بیان سخنانی خارج از این ساختار در خصوص کرونا که موجب عادی‌سازی یا اضطراب و نگرانی در جامعه می‌شود و زندگی روزمره مردم و کسب‌ وکارها و تحصیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد، حتما باید از این کار خودداری شود.
رئیس دولت مردمی در ادامه به ضرورت همیاری کشورها در مقابله کرونا اشاره می‌کند و از اراده جمهوری اسلامی ایران بر تداوم سیاست‌های انسان‌دوستانه و کمک به کشورهای نیازمند منطقه و سایر نقاط جهان خبر می‌دهد.
آیت الله رئیسی به ضرورت یاری‌رسانی به کشور چین برای مقابله با شیوع کرونا در مقطع فعلی تاکید کرد و افزود: چین در زمان بحرانی کرونا در کشورمان با ارسال محموله‌های واکسن، کمک بزرگی به مردم ما کرد و امروز در شرایطی هستیم که می‌توانیم با انتقال تجربه‌های علمی کشورمان در مقابله با کرونا به مردم و دولت چین کمک کنیم.
رئیس‌ جمهور درپایان اقدام شرکت‌های ایرانی در تولید واکسن کرونا را افتخارآمیز دانست و گفت: این شرکت‌ها می‌توانند با در نظر گرفتن ذخیره لازم برای آینده، واکسن‌های مازاد نیاز را صادر کنند که افغانستان در این زمینه مورد توجه است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار