پایان تشییع پیکر علامه حسن زاده در آمل/امکان حضور مردم در روستای ایرا برای تدفین نیست\

پایان تشییع پیکر علامه حسن زاده در آمل/امکان حضور مردم در روستای ایرا برای تدفین نیست

  • کد خبر: 2111101560
  • چاپ
  • انتشار: 05 مهر 1400 - 15:30

آیین تشیع پیکر علامه حسن‌زاده که از ساعت ۱۰ امروز دوشنبه همزمان با اربعین حسینی با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در شهر آمل آغاز شده بود ، پس از حدود سه ساعت پایان یافت.

 

به گزارش استناد نیوز، هزاران نفر از مردم مازندران و دیگر مناطق کشور از جمله تهران از بامداد امروز خود را به شهر آمل رسانده بودند تا در این آیین شرکت کنند.

آیین تشییع پیکر علامه حسن زاده آملی از میدان ۱۷ شهریور آغاز شد و تا میدان قائم ادامه یافت.

بر اساس اعلام ستاد ارتحال علامه ، پیکر این عالم ربانی و سالک توحیدی قرار است به وسیله بالگرد به روستای « ایرا » در بخش لاریجان که زادگاه علامه است ، منتقل شود.

این ستاد زمان خاصی را برای خاکسپاری پیکر علامه اعلام نکرد ولی قرار است عصر امروز پس از وداع مردم روستای ایرا با چشم و چراغ روستایشان ، آیین خاکسپاری برگزار شود.

ورودی روستای ایرا از شب گذشته به روی غیربومیان بسته شده است تا ازدحام جمعیت هنگام خاکسپاری باعث اختلال نشود

فرماندار آمل علیرضا شریعت با بیان اینکه با هماهنگی عوامل نظامی و انتظامی بر اساس تصمیم ستاد ارتحال از ورود شهروندان به روستای ایرا جلوگیری می‌شود، گفت: حضور در روستا محدود به خانواده و اقوام، مسئولان و برخی عوامل است.

فرماندار آمل با تشکر از هم استانی‌ها از آن‌ها خواست تا به سمت جاده هراز برای ورود به روستای ایرا حرکت نکنند.

 علامه حسن زاده آملی در سن ۹۳ سالگی و پس از یک دوره سخت بیماری شنبه سوم مهر ماه ۱۴۰۰ دیده ار جهان فروبست. علت فوت علامه از سوی مسئولان درمانی عارضه قلبی ناشی از کهولت سن اعلام شده است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار