فرودگاه شهدای ساری برای انجام پرواز‌های اربعین آمادگی دارد\

فرودگاه شهدای ساری برای انجام پرواز‌های اربعین آمادگی دارد

  • کد خبر: 2111101545
  • چاپ
  • انتشار: 28 شهریور 1400 - 18:09

مدیر کل فرودگاه های مازندران از آمادگی فرودگاه شهدای ساری برای انجام پروازهای اربعین خبر داد.

 

به گزارش استناد نیوز، وطن خواه با بیان این مطلب، افزود: از آنجا که اعزام زائران امسال فقط از طریق هوایی میسر است ، تمهیدات لازم برای اجرای دقیق شیوه نامه‌ها برای حفظ سلامت زوار اندیشیده شده است.

وطن خواه افزود: ظرفیت اعزام مسافران در فرودگاه شهدای ساری بر اساس میزان ثبت نام زائران در سامانه سماح حج و زیارت مشخص می‌شود.

او گفت: پیگیری‌ها و مجوز‌های لازم دریافت شده است و با شرکت‌های هواپیمایی مذاکرات انجام شد و آمادگی برای برقراری پرواز‌های اربعین از ساری وجود دارد.

وطن خواه با بیان اینکه سازمان حج و زیارت تاکنون اطلاعات زائران استان را تایید نکرده و در سامانه سماح ثبت نشده است افزود: شرکت‌های هواپیمایی تا زمانی که اطلاعات زائران را نداشته باشند نمی‌توانند برنامه ریزی کنند.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران با اشاره به اینکه امیدواریم امروز یا فردا حداکثر اطلاعات گذرنامه زائران تایید شود گفت: زائران با ثبت اطلاعات خود در سامانه سماح می‌توانند نسبت به رزو و خرید بلیت پروازی اقدام کنند.

به‌منظور جلوگیری از شیوع کرونا و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، فقط زائرانی که دو دوز واکسن کرونا را تزریق و در سایت سماح ثبت نام کرده‌اند، امکان اعزام به مراسم اربعین حسینی را دارند.

داشتن ویزای عراق ، تست منفی کرونا پی‌سی‌آر ۷۲ ساعت قبل از پرواز برای زائران الزامی است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار