فعالیت های سینمایی و هنری با رعایت پروتکل بهداشتی آغاز شد\
  • مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران؛

فعالیت های سینمایی و هنری با رعایت پروتکل بهداشتی آغاز شد

  • کد خبر: 2111101494
  • چاپ
  • انتشار: 21 شهریور 1400 - 17:39

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت که از امروز یکشنبه همزمان با روز سینما، فعالیت‌های سینمایی ، تئاتر و هنری در استان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی آغاز شده است.

 

به گزارش استناد نیوز، عباس زارع روز یکشنبه در مراسم تجلیل از نادر مقدس و افسانه منادی زوج کارگردان کشور در بابل افزود : در ایام کرونایی بیشترین آسیب اقتصادی به مجموعه فعالان هنری و سینمایی وارد شده است.

وی با اعلام این که میزان خسارت حوزه سینما و تئاتر در مقایسه اصناف ۱۰۰ درصدی بوده است ، گفت : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بسته حمایتی خوبی برای اهالی سینما و تئاتر در نظر گرفته است و مقرر شد در روز جاری همزمان با روز سینما در جلسه هیات دولت این بسته حمایتی چند بعدی مورد تصویب قرار بگیرد تا بخشی از خسارت های این هنرمندان جبران شود.

زارع افزود : همزمان با روز سینما به فعالان در این حوزه اعلام شده است که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با استفاده حداقلی از ظرفیت های سالن، فعالیت های سینما آغاز شود و شهروندان از این ظرفیت استفاده کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین با تجلیل از زوج سینمایی مازندران ، گفت : نادر مقدسی و افسانه منادی زوج موفق سینمایی هستند که در زمینه کارگردانی و نویسندگی در کشور کارنامه درخشانی دارند.

نادر مقدسی متولد ۱۳۴۹ عضو فعال شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران نویسنده و کارگردان می باشد که فیلم های سینمایی اعم از شور عشق، دست ارغوانی، رویای جوانی، یک روز معمولی و نسل جوان را کارگردانی کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به خاطر نیم قرن فعالیت این زوج هنرمند با اهدای لوح تقدیر همزمان با روز سینما از زحمات آنها قدردانی کرد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار