33 درصد جمعیت هدف تهران علیه کرونا واکسینه شدند/ میزان بستری های کرونایی تهران به زیر ۹ هزار نفر رسید\

33 درصد جمعیت هدف تهران علیه کرونا واکسینه شدند/ میزان بستری های کرونایی تهران به زیر ۹ هزار نفر رسید

  • کد خبر: 2111101482
  • چاپ
  • انتشار: 16 شهریور 1400 - 19:50

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد: تاکنون ۳۳ درصد از جمعیت هدف استان بر مبنای جمعیت ساکن، در برابر کرونا واکسینه شده‌اند که از میانگین کشوری بالاتر است.

 

به گزارش استناد نیوز و به نقل از ایرنا، علیرضا زالی  روز سه شنبه با بیان این مطلب، افزود: مجموع  آمار واکسن تزریق شده در استان تهران از پنج میلیون و ۷۵۰ هزار دُز گذشته است که سهم استان در دُز اول و دوم دریافت شده از مرز یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر عبور می کند.

وی بیان کرد: راه اندازی مراکز جدید وکسیناسیون سرعت می گیرد تا  فرآیند تزریق  شتاب بیشتری یابد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ۱۰ گروه شغلی پرخطر داریم، گفت: این گروه ها بر اساس سند ستاد ملی کرونا در گروههای شغلی پرخطر قرار می گیرند و از همین رو در کنار واکسیناسیون عمومی، تزریق واکسن به این گروه ها در اولویت بوده و انجام می شود.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: در استان تهران بیش از ۹۰ درصد افراد گروه های شغلی پرخطر تاکنون واکسینه شده اند.

میزان بستری های کرونایی تهران به زیر ۹ هزار نفر رسید

وی، از کاهش میزان مراجعه بیماران به مراکز درمانی در استان تهران خبر داد و گفت: در استان تهران تا دیروز ۸/۷ دهم درصد کاهش بستری، ۵/۳ درصد کاهش مراقبت ویژه و ۲/۵ دهم درصد کاهش مراجعه را شاهد بودیم که در حال حاضردر تهران برای اولین بار در چند هفته گذشته میزان بستری عمومی به زیر ۹ هزار نفر رسید که این کاهش ناشی از تزریق  واکسن و رعایت شیوه نامه های  بهداشتی است

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران در ادامه گفت: برمنبای جمعیت ساکن استان تهران بیش از ۳۳ درصد مردم واکسینه شدند که این میزان نسبت به آمار کشوری که ۲۹ درصد است، نشان می دهد نسبت به دیگر استان ها جلو هستیم.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار