۱۵ طرح تولیدی روستایی با سرمایه 20 میلیارد ریالی در بابل به بهره برداری رسید\

۱۵ طرح تولیدی روستایی با سرمایه 20 میلیارد ریالی در بابل به بهره برداری رسید

  • کد خبر: 2111101354
  • چاپ
  • انتشار: 09 مرداد 1400 - 16:43

15  طرح تولیدی روستایی با محوریت اشتغال و کارآفرینی بانوان تولیدکننده در قالب طرح «هر روستا یک محصول» در بابل به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش استناد نیوز، فرماندار بابل روز شنبه در حاشیه افتتاح این طرح‌ها گفت: برای افتتاح این ۱۵ طرح حدود ۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته که از سوی صندوق کارآفرینی امید تأمین شده است.

 قربانعلی ولیزاده بورا افزود: این تسهیلات ارزان قیمت در اختیار بانوان تولیدکننده روستایی قرار گرفت و با افتتاح این طرح‌ها به صورت مستقیم برای حدود ۳۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: طرح‌هایی که امروز در روستاهای بابل به بهره‌برداری رسید در حوزه تولیدات گلخانه‌ای، صنایع چوبی، تزئینی و گردشگری و همچنین تولیدات پوشاک بوده است.

وی افزود: همه کارآفرینان و شاغلان فعال در این طرح‌های افتتاح شده، جوان و از دانش‌آموختگان رشته‌های مرتبط هستند که این مزیت سبب تعهد کاری و ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی آن‌ها خواهد شد.

فرماندار بابل گفت: نیروهای تحصیل کرده نیازهای روز بازار را به خوبی درک کرده و با خلاقیت در کار زمینه ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پایدار را فراهم می‌کنند.

اجرای طرح «هر روستا یک محصول» در مازندران از فروردین سال ۱۳۹۶ و همزمان با سفر رئیس‌جمهوری به این استان با بهره‌برداری از ۵۴ کارگاه خیاطی خانگی در روستاهای مازندران آغاز شد و طی سال‌های اخیر گسترش یافت.

تعدادی از طرح‌های مشاغل خانگی و روستایی امروز در قالب طرح «هر روستا یک محصول» که با هدف اشتغالزایی روستایی و حمایت از زنان سرپرست خانوار در تولید محصولات خانگی و روستایی توسط صندوق کارآفرینی امید اجرا می‌شود، در بابل با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور افتتاح شد.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار