تعداد تخت‌های آی‌سی‌یو کشور به ۲ برابر افزایش یافت\
  • وزیر بهداشت

تعداد تخت‌های آی‌سی‌یو کشور به ۲ برابر افزایش یافت

  • کد خبر: 2111101258
  • چاپ
  • انتشار: 01 تیر 1400 - 13:14

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تلاش دولت برای کاهش محرومیت زیرساختی حوزه درمان به خصوص در مناطق محروم گفت که از زمان شیوع کرونا تاکنون تعداد تخت‌های آی‌سی‌یو کشور به ۲ برابر افزایش یافت.

 

به گزارش استناد نیوز ، سعید نمکی روز سه‌شنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از بیمارستان ۶۴ تختخوابی علوی مراوه‌تپه اظهارداشت: در راستای تقویت زیرساخت های درمانی، تا پایان مرداد امسال ۱۴ هزار تخت به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور افزوده خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین حدود هزار و ۴۰۰ پروژه بهداشتی شامل خانه بهداشت، مراکز بهداشت و درمان، مراکز جامع سلامت و مراکز زایمان تا پایان مرداد به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به افتتاح بیمارستان علوی مراوه تپه اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این مرکز درمانی فاصله گلستان تا میانگین متوسط کشوری بهره مندی از امکانات درمانی کاهش یافت.

به گفته نمکی متوسط برخورداری از تخت بیمارستانی برای هر هزار نفر در کشور ۱.۶ تخت است.

بیمارستان ۶۴ تخت‌خوابی علوی شهرستان کمتر توسعه یافته مراوه‌تپه در منطقه مرزی ایران و ترکمنستان امروز سه‌شنبه با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیدپرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، استاندار گلستان و مسوولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

برای عملیات اجرایی ساخت بیمارستان علوی مراوه‌تپه با زیربنای ۶ هزار و ۶۰۰ مترمربع ۸۸۰ میلیارد ریال توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی هزینه شد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار