زنگنه: قیمت ها دست خداست!\

زنگنه: قیمت ها دست خداست!

  • کد خبر: 2111100937
  • چاپ
  • انتشار: 19 بهمن 1399 - 20:31

وزیر نفت گفت:قیمت‌ها دست خداست و هیچ دولتی نمی‌تواند در قیمت گذاری‌ها دخالت کرده و انتظار نتایج مطلوبی را داشته باشد.


به گزارش  استناد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،بیژن زنگنه وزیر نفت حاشیه نمایشگاه ایران پلاست در جمع خبرنگاران گفت:در فرصتی که داشتم با جمعی از شرکت کنندگان در نمایشگاه صحبت کردم. به هر حال صنایع پایین دستی ما فرصت‌های زیادی برای توسعه دارند و خیلی از تجهیزات مورد نیاز را در داخل کشور ساخته می‌شود ما باید با حمایت‌های دولت به خصوص در مناطق کمتر توسعه یافته صنایع پایین دستی پتروشیمی را توسعه دهیم.
وزیر نفت ادامه داد: البته اصل وظیفه بر عهده دوستان ما در وزارت صنعت است. ما هم با تولید در صنایع بالا دستی و صنایع پیشران از پیشرفت تکنولوژی حمایت می‌کنیم.
وزیر نفت در واکنش به آغاز عملیات اجرایی احداث پتروشیمی اسلام آباد غرب در کرمانشاه در ماه‌های پایانی دولت گفت:ما نمی‌توانیم، چون چند ماه به پایان کار دولت مانده است کار را تعطیل کنیم؛ تا زمانی که مسئولیت داریم به وظیفه قانونی خود بدون هیچ کوتاهی عمل می‌کنیم و با قدرت کارمان را انجام می‌دهیم.
او افزود: در جهش دوم و سوم صنعت در شرایط تحریم بودیم. جهش چهارم در این دوره شروع می‌شود. اما تولیدات آن به سال ۱۴۰۴ نمی‌رسد. سه مجتمع بزرگ پتروشیمی داریم که که دو مجموعه در عسلویه قرار دارند که خوراک‌های ترکیبی هیدروکربن مایع و گاز دارند و می‌توانند زنجیره نیاز کشور به انواع پلاستیک را تامین کنند.
او ادامه داد:صنعت پتروشیمی با صادرات منابع به دست می‌آورد. حرف‌های تحریم ناپذیر بودن این صنعت شعاری است، پتروشیمی هم تحریم پذیر است، کسانی که می‌گویند پتروشیمی تحریم ناپذیر است زحمات افرادی که در این زمینه تلاش می کنند را نادیده می‌گیرند. همه چیز تحریم پذیر است با مجاهدت و فداکاری تحریم‌ها را دور زدیم. آمریکایی‌ها در تحریم کم نگذاشتند. تحریم‌ها شدید است و فداکاری مدیران بوده که آن‌ها را دور می زنیم.
زنگنه گفت: پتروشیمی صنعت بالادستی صنایع نفتی است در تجهیزات ثابت بالای ۸۰ درصد خودکفا هستیم.
وزیر نفت گفت: ما بالای هزار و چهل میلیون لیتر گاز خام تولید می‌کینم و بالاترین رکورد تاریخی در تولید را داریم. ولی مردم باید صرفه جویی کنند حتی یک درجه کاهش دما باعث می شود ما شبکه را راحت‌تر مدیریت کنیم. به هر حال من نگرانی برای گاز شهری و خانگی ندارم.
زنگنه گفت:ما تا روز آخر به وظایف خود عمل می‌کنیم.برای تخفیف اضافی در خوراک پالایشگاه‌ها نیازمند مجوز قانونی و تایید هستیم.
وزیر نفت در پاسخ به انتقادات مبنی بر قیمت گذاری صنایع پایین دستی گفت:قیمت ها دست خداست. هیچ دولتی نمی تواند در قیمت گذاری ها دخالت کرده و انتظار نتایج مطلوبی را داشته باشد.

 



telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار