سه عامل اثرگذار بر قیمت طلا / طلا گران می‌شود؟\

سه عامل اثرگذار بر قیمت طلا / طلا گران می‌شود؟

  • کد خبر: 2111100767
  • چاپ
  • انتشار: 20 دی 1399 - 07:56

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران می‌گوید: قیمت طلا در هفته چهارم دی ماه بستگی به وضعیت تحولات منطقه در عرصه سیاسی، نوسان انس جهانی طلا و دلار دارد. چنانچه قیمت انس جهانی طلا و دلار گران شود، طلا در هفته چهارم دی ماه گران می‌شود.

استناد نیوز / در هفته سوم دی ماه قیمت انس جهانی طلا و دلار به دلیل بازگشایی بازارهای بین‌المللی نوسان داشت.

به گفته بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران، قیمت طلا در هفته چهارم دی ماه بستگی به وضعیت تحولات منطقه در عرصه سیاسی، نوسان انس جهانی طلا و دلار دارد. چنانچه قیمت انس جهانی طلا و دلار گران شود، قیمت طلا در هفته چهارم دی ماه نوسان دارد.

برخی تحلیلگران به دور نمای طلا در سال ۲۰۲۱ خوش‌بین هستند. در نظرسنجی کیتکونیوز هم پیش‌بینی شده است که قیمت طلا تا پایان سال میلادی به بیش از دو هزار دلار می‌رسد.

سید محمود فضل آذر شربیانی معتقد است: مردم در خرید طلای آب شده ورود نکنند، چرا که طلای آب شده برای فعالان این حوزه است و بین مردم نباید داد و ستد شود.

طلای کم اجرت بخرید

هفته گذشته محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به کاهش قیمت انس جهانی طلا گفته بود: «در سال ۲۰۲۱ چنانچه با تولید واکسن کرونا این ویروس از بین برود، احتمالا قیمت انس جهانی ۱۰ درصد کاهش پیدا کند.» این در حالی است که بعد از گذشت ۱۴ روز از سال نوی میلادی قیمت انس جهانی طلا نسبت به هفته گذشته ۵۳ دلار افزایش پیدا کرد.

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که چه زمانی فرصت مناسب برای خرید طلا است؟ به تجارت‌نیوز گفت: چنانچه مردم نگاه سرمایه‌گذاری دارند، طلای کم اجرت یا سکه بخرند. طلا همیشه مصرف سرمایه‌ای داشته و بهترین کالا برای سرمایه‌گذاری است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار